• sevgi bilgi teknolojileri'nin kisaltilmi$i.. zamaninda maa$larini odeyemedigi icin elemanlarinin terkettigi $irket.. (bkz: academedia) (bkz: piri reis) (bkz: kurtulus savasi)
  • son 14 yıldır türk telekom a.ş bünyesinde eğitim teknolojileri üreten türkiye'nin eğitim sektöründeki 30 yıllık köklü inovasyon / bilişim firması.

3 kasım 2021 tarihi itibariyle, sebit a.ş. nin kurucusu, isim babası, sebit'i ve vitamin'i markalaştıran genel müdürü ahmet eti görevden alınarak, tügva kökenli salih çil türk telekom a.ş. tarafından sebit'e genel müdür olarak atandı.
  • "sebit ailesi olarak, bu olağan dışı süreçte okullarımızı “canlı dersler”le destekleme konusunda tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız." diyen ama sanırım hazırlıkları yağ, un ve makarna stoğu anlayan bir aile.

online derslere girmeyi bırak, kimse sitesine giremiyor. aferin.
  • linux denilen olaydan haberleri olmayan, bütün sistemi windows ve exe üzerine kurmuş çok vizyonsuz şirket
  • doga kolejinin egitim sistemini gelistiren firma.
    o kadar kotu ki, hic test edilmemis, son kullaniciyi testci olarak kullaniyor gibi hissediyorsunuz.
    corona gunlerinde 50 ogrenciye canli dersi veremez, sistemden atar, ses gelmez zaten 1 saatlik ders bu sistemle cebellesmekten 15 dakikaya filan iner.
    corona oncesi her pazar sistem kilitlenir, cocuklar odevlerine bakamaz. sunuculari patlar erisemezsin.
    yillardir egitsel yazilim yapan, sektorun tekeli haline gelmis bir firmanin bu kadar basarisiz olmasi gercekten uzucu.
    doga kolejine de tavsiyem, bunlara para vermeyip bedava tool kullansaniz daha az sorun yasardik.
    evden calisan veliler olarak isi gucu biraktik, sebit in sistemi ile ugrasiyoruz

edit: düzettiler. vallahi düzelttiler. gayet memnunuz şu anki halinden. eline koluna sağlık development ekibinin!
  • uzaktan eğitimin ilk gününde sabah 9 itibariyle çalışmayan sistemin sahibi olan kurum
    öğrenciler erişemiyor
  • ocak 2021'de açıkları olduğunu keşfeden bir kişi tarafından uyarılmışlar, buna rağmen hiçbir dönüş yapmamışlar.

küçük çocukların bilgileri bile internette dolaşır vaziyette. kişisel bilgilerimizi gerçekten kimlere emanet ediyoruz.

hikaye: https://kernal.eu/posts/turk-citizenship-db/
  • tarih mezunu birinin genel mudur olarak atandigi, zamaninda cok guzel anilarimin bulundugu sirket. yazik olmus.
  • uzun süre keyifle çalıştığım, çalışma ortamı ve insanları iyi olan şirket nedense reorg mottosuyla yeni bir yapılanmaya geçmeye çalıştı ama benim görüşüm işler(çalışanlar açısından) hiçte beklenen gibi olmadı. sürekli devinim halinde olan üretim takımı, miladını doldurmuş yöneticiler derken sanırım eski yaratıcılığında olmayan bir şirket görüntüsünde. hoş bu durum sıkıntı yaratıyor mu? sanmam. bir şey üretilmeyen bir ülkede nasıl mevcut hükümet işleyişine devam edebiliyorsa onun gölgeleri de hayatlarına devam edebiliyor.

bu şirkette çalışacak adaylara naçizane önerim; bu şirkette maksimum 3 ay çalışıp sıçrama tahtası olarak kullanmanız. cv ye eklemelik fakat çok fazla vakit geçirmemelik bir şirket.
  • --- spoiler ---

ahmet eti gibi birikimli ve vizyon sahibi birinin kurucusu olduğu bu denli büyük bir şirketin, yönetim kadrosunda ve bünyesinde bulundurduğu bir avuç son derece vasıfsız çalışanı tarafından ele geçirilmiş ve adeta kadrolaştırılmakta olduğunu görmek gerçekten çok üzücü.

--- spoiler ---

mesleğimi yüksek kalifikasyonda icra eden (yurtdışında bulunan öncü bir şirkette senior mevkide çalışıyorum) biri olarak, 2020'de birkaç tanıdığımın ısrarları üzerine "bakalım kafalarında ne var" düşüncesiyle sebit'e başvurup çok vasat ve trajikomik bir değerlendirme süreci geçirmiş, bu başlığa şu yukarda yazdığımı yazmış, fakat muhtemelen deneyimimden bahsedeceğim kısmı yazmaya üşenip kenara almış, sonra da unutmuşum. bugün kenarımdaki şeylere şöyle bir bakarken rastladım, başlık altında da geçen sene tügva tarafından ele geçirildiğini gördüm. bazı şeyler böylece önceden belli oluyor maalesef.
hesabın var mı? giriş yap