• bazı otobüs firmalarının kısa mesafe yolculuklarda yaptığıdır.
    ekonomik krizin otobüslerde ikram edilen bir parça kek ve sallama çayı kıstıracak kadar ilerlediğinin kanıtıdır.

"türkiye otobüsçüler federasyonu (tof) başkanı, “ otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. bazı otobüs firmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu. ayrıca bayrampaşa otogarı’ndaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. ortak servis planı yaptık aynı havaş gibi ücretli olacak” dedi."

bu durumda keki veren firma kazanır.
  • ne idüğü belirsiz kek ve ne idüğü belirsiz sallama çay içmektense hiç verilmemesi kişinin sağlığı açısından daha yararlı olmuş. su için sadece su.

o bayılarak yediğiniz kek'e boya, çay'a da renklendirici atıyorlar. bırakın şu leş bakkal besinlerini.
  • özetle:
    otobüsteki kekler iptal, otogar servisleri paralı oluyor.
    (bkz: yetmez ama evet)
    kıraathanelerde bedava kek hayali kuranlara az bile.
  • sarı mı siyah mı devri de kapandı demek ki.
  • allah insanları otobüsçülere taksicilere muhtaç etmesin diyeceğim boş bir duadan öteye gitmeyecek
  • firma ayırmadan söylüyorum; ülkenin en rezil hizmetlerinden birini sunan sektörde çokta umursanmayacak durumdur.
    azımsanmayacak derecede otobüs yolculuğu yaptığım söylenebilir büyük kısmı aynı firmayla olmasına rağmen hemen hemen bütün büyük otobüs firmalarıyla yolculuk yapmışımdır, bu güne kadar doğru düzgün sıkıntısız bir yolculuk yaptığımı hatırlamam.
    o kadar rezil durumlarla karşılaştım ki ikramın kaldırılmasının bunların yanında lafı olmaz bu sebeple kaldıran firmanın çok etkileneceğini düşünmüyorum.

edit: imla.
  • sen istiyor kek verecek 10 lira daha
  • kriz yok denmişti, ne oldu şimdi böyle?
  • bence ikramın kaldırılmasından ziyade bu kan emici şark kurnazları ikramı paralı yaparlar ordan da para kazanma ümidiyle.

tanım: zamanla karayollarının pegasus’una evrilecek otobüs firmalarının son hamlesi.
hesabın var mı? giriş yap