• kadının sesi gerçekten sıradışı. bu yüzden beğenilir beğenilmez bu tamamen subjektif bir fikir.
    ancak kadının şarkıları söylerken şarkıyı son kırıntısına kadar hissediyorsunuz. sözleri içinize işliyor ilmek ilmek.

"yürüyorum dikenlerin üstünde yaralıyam" dediğinde içinizde tarihsiz bir duygu baş gösteriyor...

benzer bir durum ahmet kaya için "yakarım geceleri" şarkısında mevcut.
  • aralık ayında sabah gazetesine verdiği röportajdan:

--- spoiler ---

15 temmuz'da yaşananlar karşısında şoke oldum ve çok üzüldüm. üç darbeyi yaşamış biri olarak, o gece yaşananlar beni derinden sarstı. halka silah sıkıldı. 250 insanımız öldü. 15 temmuz'a darbe girişimi demek, bu vahşeti anlatmak için az kalır. bana göre; 15 temmuz, fetö katliamıdır. fetö, başarılı olsaydı, ülke olarak yanmıştık. kendi halkına ateş açanlar yönetime geçseydi, ülkece uçurumdan aşağı yuvarlanırdık. fetö, yıllarca sinsice insanları uyutmuş, illüzyon yapmış, 50 yıldır kötü amaçları için insanları kullanmış, kandırmış. 15 temmuz gecesi ülke olarak birlik ve beraberlik içinde hareket ederek fetö'nün darbe girişimini başarısızlığa uğrattık. her kesimden dinleyicisi olan ve ülkesini çok seven bir sanatçı olarak, kutuplaşmadan kaçınmamız gerektiğini düşünüyorum. birlik içinde olmalıyız. hem türkiye'nin geleceği, hem de bölgede daha güçlü olmamız için birlik ve bütünlüğümüzü korumalıyız.
    --- spoiler ---
  • dinlediğim en güzel sese sahip kadın sanatçı.
    her türküsü anne sesi gibi kutsal .
  • bu akşam londra'da koko'da sahne aldı.
  • gençliğini adele'e çok benzettim.

5. saniyeden itibaren
  • sen selda bagcan'sin ! o nasil bi ropportaj oyle icine aleyna tilki kacmis gibi :/
  • şu röportajı izledim, kendisine hayrandım daha da sempatim arttı, söylediklerinin hepsi doğru, benzersiz bir sesi var, küçük yaşta ünlü oldu yayıldı, ne diyecek bu sese sırf mütevazi görünmek için sıradan mı diyecek, asıl o zaman sahte bir durum olurdu ve çiğ kalırdı.

hatta kendisi söylememiş ama ben söyleyeyim son 100 yılda türkiye'den çıkan en iyi kadın seslerden biri.
  • yaptığı röportajdaki söylemleriyle kendini övdüğünü değil durum tespiti yaptığını düşündüğüm harika sanatçı.

gerçekten doğru söylüyor, hangi şarkıyı söylerse söylesin daha önce selda bağcan'ı dinlemişseniz başka biriyle karıştırmanıza imkan yok.
  • bbc’ye verdiği röportaj gayet eğlenceli ve hoşuma gitti. “bu ihtiras ne zaman bitecek?”*

popüler kültüre hizmet etmiyor ki sözlükçüler şişirsin. selda bağcan festival insanı, sahne insanı. sesi ve yorumu da gerçekten özgün ve güçlü. sevilir sevilmez bu ayrı konu; ama selda bağcan’ın ekşi sayesinde şişirildiğini iddia etmek hadsizlik ey dangoz troller.
hesabın var mı? giriş yap