• biri sana bunu diyorsa, muhtemelen doğru söylüyordur, o salaktan daha iyilerine layıksındır..
  • mukemmel terketme sozu. sozun soyledigi $ey sen mukemmelsin ben seni mutlu edemeyecek kadar rezil ve a$agilik bir insanim olarak gozukse de artik ba$kalarina vermek - ba$kalarindan almak istiyorum anlami yukludur.
  • meali: vermiyorsun, boyle gitmez.
  • - sen daha iyilerine layıksın.
    - heh! ben de senden daha iyisini bulduğumu nası söylesem diyodum.
    - ama...("ama terkeden ben olcaktımmm" bakışı)
  • arkadaslar teselli olsun diye kurar bazen bu cumleden,az evvel kurdular mesela ben duydum. 'nerden biliyosun ki,sen onu hic gulerken gordun mu? sevdigi biseyden bahsederken,o kadar heyecanlanmisken gordun mu?calisirken gordun mu,kahve icerken,sana aldim diye getirdigi cikolatalarin hepsini bitirdigi icin aa pardon derken?yazisinin ne kadar guzel oldugunu dusundun mu,bi de biseye bozuldugunda farkettirmedigini sanarken ne kadar uc yasinda oldugunu?insanlara hakedip haketmediklerini dusunmeden ne kadar cok deger verdigini ve sonra nasil caninin yandigini farkettin mi?hayalleriyle arasindaki mesafe buyudukce kendisine ne kadar cok yuklendigini,hersey icin kendisini sucladigini,onu oyle uzgun gormemek icin yapmayacagin herhangi bisey olmadigini hissedip dehsete dustun mu?sen nerden biliyosun benim daha iyilerine layik oldugumu,belki de bu kadar iyisine layik olamadigim icin hersey.' diye cevap vermek istedim ve fakat teselliyi uzatirlar iyice can sıkarlar diye sustum.
  • iki gunde 3 kilo zayıflamama , 48 saat uykusuz ve ac kalmama neden olmus sozcuk öbeği.acıyı azaltmaktan zıyade arttırdıgı kanaatındeyim.
    soylemeyın sevdiceğinize böyle şeyler..ricadır.
  • bu çok kıymetli bir sözdür.
    bir cankurtarandır.duyulduğunda, söyleyene değil söyletene bak düsturuyla ilahi bir mesaj olarak algılanmalı ve söyleyenden hızla ve tek seferde uzaklaşılmalıdır.
    kendisi dahi bir halt olmadığını ve sizi haketmediğini idrak eden kişiden hemen kaçmak çok hayırlıdır.
    hakikaten de muhakkak ki layık olduğunuz daha iyisi sizi beklemektedir. siz de onu.
  • ... ne buyuk yalan, ne asagilik bastan savma cumlesidir belli degil... adam ol da, durustce "ben gidiyorum de" derler adama!
  • yalandır, çünkü çoğunlukla suçluluk hissinden dolayı sarf edilir, gerçekten böyle düşünüldüğü için değil.

-sen benden daha iyilerine kayıksın
    iç ses: ulan ben ne iğrenç bi herifim/kadınım), kızcağız/adamcağız burada aşkından ölüyo ben dün gece ne boklar yedim.
  • insan cok seviliyorsa, ayrilmak ister. cünkü insan kendine asiktir aslinda. egosunu tatmin edebilecegi birini sever, sevdim sanir, sevdigi sey o kisi üzerinde egosunu tatmin edebilecek olmasi. karsisindaki cok seviyorsa eger, bütün sacmaliklara ragmen o kisiden ayrilmak istemez, bunun icin her seyi göze alir, ve zaten artik her cemkirildiginde neden diledigini kendi bile bilmeden özür diledigi icin, diger tarafta karsi tarafi daha fazla ezebilecek alan birakmaz, ve o kisi egosunu yeterince tatmin edemez. cogu insan aci cektireni sever. bunun sebebi de budur aslinda. her dedigini yapmaz, üzer, aglatir, kötü davranir, hakaret eder, ve bu yüzden cok sevilir, yani o kisi sevdigini sanar, aslinda onun üzerinde tatmin etmeye calistigi egosunu, hirsini sever. bu insan, karsisinda bir türlü yenemedigi insani yenmek icin hirs yapar. bunu ask sanar. eger o üzen kisi bir gün kirmayi, üzmeyi, kötü davranmayi birakirsa, diger taraf kendini yenmis görür ve artik ondan da sogumaya baslar. zira tatmin edecek bir ego alani kalmamistir.

özetle iste sicacaksin sevgili insaninin agzina, ayrilamaz o zaman,. neyse bu ayri konu.

cok sevilen insan, ayrilmak ister. kacan kovalanir hesabi. ama cok sevildigi icin, sevgilisi ondan ayrilmak istemez. ama o cok seviyordur, neden ayrilmak istiyordur, onsuz yasamayazdir, ayrilmamasi icin ugrasmak gerekirdir, onlar kopamazdir.

akabinde ayrilmamak icin ugrastikca, sevilen insan ne kadar cok sevildiginin daha cok farkina varir, ve daha cok ayrilmak ister. bu sefer o ayrilmak istedikce sevgilisi daha cok ugrasir ve bu böyle kisir döngü halinde devam eder, karsisindakinin ayriligi kafasina koymasina daha cok sebep oldugunun farkinda olmadan.

cok sevdigi icin, hep onun istedigi gibi yapar her seyi. hatali olma da özür diler. bu sayede ayrilmak isteyen kisi sebep bulamaz ayrilmak icin.

ama ayrilmayi kafaya koymustur bir kere, o pesinde ölen kisinin sözleri yumusatmaz kalbini. ve cebinde tasidigi bahaneyi cikariverir.

sen daha iyilerine layiksin geyigi...
hesabın var mı? giriş yap