• "sen kimsin de ülke için endişe ediyorsun?" mealindeki tümcedir.

kaynak1

kaynak2
  • benim anladığım "siz nesiniz ki, sizin kaybınız ne olsun, pis fakirler" diyememiş de, bunu demiş. normal.
    akp'li sonuçta.
    ..
    evet, ben de ekşideki hayatsız köpeklere soruyorum; kimsiniz olm siz?
    kaç kuruşluk adamlarsınız lan?
    cevap verin, yarınsız hayvanlar!!
  • nerden tutsan elde kalan açıklama. düşünüyorum düşünüyorum ne denmek istedi anlamıyorum. maaş alamayacak duruma geleceğim tek korkum bu. ekonomi kötünün de kötüsü her sektör ayrı yara alırken benim maaş alacağımın yarın işten çıkarılmayacağımın ya da iş yerimin kapanmayacağının garantisini verebiliyor musunuz da bunu dile getiriyorsunuz tek düşündüğüm bu.
  • ekşi sözlükte yeni biir bknz olması için güzel.
  • doğru söylenmiş bir söz fakat kaybedecek bir şeyimin olmaması maaş almam ile alakalı değil, kaybedilebilecek her şey çalındığı için.
  • ''zenginlere hobi olarak bahşedilen makamlar, fakirlerin hayatını kaydırabilir.''*
  • akp ile vatandaş arası bu kadar açık işte.

ekonomik sınıf sistemini geçtiler, ülkede aristokratik sınıf olsa köylülere kurulacak cümleler bunlar.
  • gerekirse kuru ekmek soğan yiyin banane mk vol.2
  • onlara ya da güney amerika’dan gelen ve sizi merak ediyorum diyenlere; “türkiye diye bir yer varmış. merak ediyoruz. recep tayyip erdoğan diye bir lider varmış. görmeye geldik" diyenlere hayal kırıklığı yaratacak bir duruma gelmek istemem

burayi okuyunca biraktim.
  • şuursuz açıklama. senin evin katın arabaların malın mülkün var. garibanın o maaştan başka neyi var? nasıl böyle gerçeklerden kopuk ve vicdansız olabiliyorsunuz aklım almıyor.
hesabın var mı? giriş yap