• bir yıl boyunca eşşek gibi çalışıp nihayet dinlenebilmek için başınızı alıp gittiğinizde; izlediğiniz bütün güzel manzaraların, kokladığınız bütün güzel çiçeklerin, yediğiniz bütün güzel yemeklerin, içtiğiniz bütün güzel içkilerin, dinlediğiniz bütün güzel şarkıların, girdiğiniz bütün güzel denizlerin, uyuduğunuz bütün güzel uykuların; o olmadan, aslında o kadar güzel gelmediğini idrak etmektir esasen. yoksa hayat yeterince boktanken, babam da özler! karşılığında bir ''ben de seni çok özledim.'' geldiğinde, tadından yenmez diyeceğim ama nasıl acı bir tatsa o, insan mazohist olduğundan şüpheleniyor.

olsun. çok özledim yine de.
  • bazen söylenmesi en zor olan cümle.o kadar zor ki hatta..
  • işitilmesi kadar telafuz edilmesi de bir o kadar sıcak cümle
  • ..............

iii

and olsun dedim ve aşkolsun
    yoksun... yoksun!
    bu takvimler, belki bir gün
    sana yeniden rastlamak için

iv

seni bulsam
    "beni bağışla" diyecektim, kıymetini bilmedim
    hüznümün oğludur bu kentte bütün anılar
    seni... seni çok özledim...

yılmaz odabaşı / her ömür kendi gençliğinden vurulur / hüznümün oğludur bu kentte bütün anılar
  • birilerinin kanına girmek için ya da sadece laf olsun diye söylediğimiz ama bazen de bize dair ne varsa katarak ona söyleyemediğimiz,boğazımıza düğümlediğimiz bütün kelimeleri 'ansiklopediden cep kitabına' edasıyla içine sıkıştırdığımız,çoğu zaman da yalnız kendimize ,bir anıyı hatırlayınca,duygularımız depreşince itiraf edebildiğimiz,sanat eserlerinin çoğuna temellik etmiş kısa ama çok derin bir cümledir 'seni çok özledim'.tüketmeden,korkmadan,içten söyleyebilenler olmalı hep bir yerlerde,aksi halde çok sıkıcı olurdu bu dünya.
  • seyyal taner şarkısı vardır bu adla. sözleri çiğdem talu, müziği melih kibar tarafından yapılmıştır.

"ben sesine hasret
    sana, sevgine hasret
    ben paramparça

sevgilim
    seni çok özledim
    özledim
    deli gibi..."
  • 5 yıllık şehirler arası ilişkimin 2 yılı nişanlı son 1 yılı da evli olarak geçmiştir fakat evlenmemize rağmen işsel sebeplerden ötürü hala ayrı olduğum eşime 5 yıldır milyonlarca kez söylediğim cümledir. özlemenin ihtisasını yaptım be sözlük.
  • - çünkü sevmiştim.

diye bitirilebilecek cümle
  • çoğunlukla iç ses tarafından sessizce söylenen ve özlenen kişi tarafından duyulmayan itiraf.
hesabın var mı? giriş yap