• çok uğraşıyor ama olmuyor
  • televizyonda izlenebilecek nadir güzel programlardan birini yapmaktadır.
    son programında yaşar kemal'in eşine "yaşar kemal yaşasaydı görkemli hatıraları izler miydi?" diye sorarak güldürmüştür.

program güzel. kendisi birçok şeyden haberdar. fakat kişilere büyük hayranlık duyup aşırı övmek yerine biraz daha sakin kalabilir.

...oooo fakir baykurt..
    ...oooo ahmed arif..
    ...oooo rıfat ılgaz...

bir de programında izleyicilerden "görkemli hatıralar" programının ne kadar süper olduğuna dair gelen övme mesajlarını okumak yerine o anki kişilerle ilgili sorular/bilgileri okusa daha iyi olur.
  • program sırasında telefonundan mesaj okuma hastalığından muzdarip. programın konuşma bölümlerinin yarısı mesaj okumakla geçiyor. o kadar değerli konuğu toparlamış, iyi de etmişsin, izleyelim diyoruz fakat sürekli mesaj okuması o kadar sinir bozuyor ki! yok "çemişgezek' ten mahmut bey demiş ki", pakize hanım demiş ki... programı övmek artık bağımlılık haline gelmiş, çekilmiyor!
  • inanılmaz güzel insanları programda ağırlıyor ama kendisi ikide bir araya girerek izleme zevkimizi kırıyor. kendisi izlemeye dair tek düzgün şey söylemiyor hatta izlerken gıcık ettiriyor izleyenleri. ama neden mi izliyorum programın sonuna kadar? çünkü katılan kişiler o kadar değerli ki insan kanalı değiştiremiyor.
  • halk tv'de yaptığı proğrama yılmaz erdoğan'ı konuk etti,

yılmaz erdoğan'ı şöyle tanıttı; ' duyarlı bir aydın kendisi ' dedi.

yılmaz erdoğan bile inanmamıştır buna, harbiden güldürdü, komikti gerçekten.

serhan asker duyarlı aydın görmek istiyorsa, ahmet altan cezaevinde, gidip ziyaret edebilir.
  • halk tv'de yaptığı programı kendisine rağmen izliyorum.

"evet izleyicilerimizden mesaj yağıyor. bir izleyicimiz salya sümük ağladıklarını anlatıyor. bizi izleyip kendini jiletleyen izleyicilerimize teşekkür ediyoruz. bir izleyicimiz dayanamayıp köprüden atlamış. kendisine selam yolluyoruz."
  • yaptığı densizlikler ve saygısızlıklar yüzünden ilgiyle izlemeye ve takip etmeye çalıştığım görkemli hatıralar programını artık izleyemez olduğum şahıs.
    mersin'den atatürk kültür merkezi'nden canlı olarak hazırladığı dünkü program hüseyin turan 'ın nefis türküleriyle başladı. ilk densizlikler de başladı tabii ki, durduk yerde hüseyin turan' ın kekeme oluşunu gündeme getirdi. konuğunun bu durumunu normalleştirmeye çalışırken dalga geçer tarzdaki sözleri sinir bozucuydu... annesi hüseyin turan için, aman o konuşmasın sadece türkü söylesin, dermiş vs vs tarzında dedikodu bile yaptı...
    ayıptır, ayıp!
    sonra konuklar gelmeye başladı. mersinli ressam ahmet yeşil'in kendini tanıtmasına hiç fırsat vermedi. iki kelime etmesine bile izin vermediği gibi yanındaki diğer konukla (yenişehir belediye başkanıyla) konuşuyor diye "ben konuşurken sen konuşma" tarzında kaba bir şekilde azarladı. kendisinden yaşça büyük ahmet yeşil de "mikrofon açık kalmış herhalde, özür dilerim" diye nezaket gösterdi.
    tekerlekli iskemlesiyle gelmişti programa ressam ahmet yeşil. bedensel engelli bir sanatçımız kendisi. çok fazla kitap okuduğunu, 8 bin cilt kitabı olduğunu anlattı. laf kesme üstadı olan serkan asker bir anda lafa dalıp "ayakkabı almayı da çok seviyormuşsunuz siz" dedi. ressam ahmet yeşil de, evet, çok severim, çeşit çeşit ayakkabılar alırım dedi... yorum yapamadan duramayan serkan asker de bedensel engelli bir insana hiç sorulmaması gereken bir soruyu soruverdi, o kadar çok ayakkabı alıyorsunuz, giyebiliyor musunuz bari, diye...
    benim çok ağrıma gitti bu soru sevgili dostlar. kişisel bir zaafı vardı demek ki, diye düşündüm. ayağa kalkıp da yürüyemeyen, bedensel engeli olan bir insan neden o kadar çok ayakkabı alsın ki? sana mı kaldı o ayakkabıları giyip giyemediğini sormak? bu ne terbiyesizlik?

bunu düşünemeyecek kadar empati yoksunu olan serhan asker bu programı yapmasın bir daha.
    hiç yakışmıyor halk tv'ye.
  • canlı yayınlarda dahi olur olmaz yerlerde sinirlenen, konuklarının lafını kesmede usta, densizlikler-saygısızlıklar-gaflar uzmanı.
    ona rağmen izlemeye çalışıyoruz halk tv’yi.

ne zaman emekli olacak? ne zaman kurtulacağız acaba kendisinden?

ekran önünde olmasa, kamera arkasında olsa ne iyi olur.
    dünyaca ünlü ressam ahmet yeşil’e yaptığı gafı da hiçbir şekilde unutmayacağımı da özellikle belirtmek istiyorum.

zaten ülkede tele 1, can tv, artı tv ve halk tv’den başka izlenebilecek televizyon kanalı kalmadı. halk tv’nin izlenilmemesi için elinden geleni ardına koymamaktan vazgeçmesi gerekiyor! kendisine sabrımız kalmadı artık.
  • daha önceki bir entryide oldukça eleştirmiştim anca görkemli hatıralar programıyla gerçekten ender güzellikte bir içerik sunuyor bizlere. çöplüğe dönmüş kanallar nitelikli program nasıl yapılır görsünler. ancak bir eleştirim hala devam ediyor. lütfen konuklarını daha çok konuştursun ve kendisi daha az araya girsin.
  • kanal değiştirme sebebim çok itici birisi
hesabın var mı? giriş yap