• sevgili yazar arkadaşlarım , sizce de haklı değil miyim? bu kadar adaletsiz bir uygulama olabilir mi? tamamen bu işin şans işi olduğunu düşünüyorum. yeri geliyor kalecin penaltı atmak zorunda kalıyor. kabul edilemez!
    futbolu daha çok yaşayarak kazanan belirlense hoş olmaz mı?

yazarlardan gelecek fikirleri beklediğim başlıktır.

benim yöntemim: uzatmalar 10'ar dakikadan iki devreye indirilir. yine eşitlik bozulmazsa her takım dörder futbolcu seçer. ( 4+1 ) top yarı sahada oynanır. altın golle kazanan belirlenir.
  • (bkz: yazı tura)
  • düello yapsınlar bence şeklinde görerek artırdığım öneri.
  • (bkz: kaleyi bulan isabetli şut oranı)

maçı da zevkli hale getirir. bokstaki isabet eden yumruklardan puan alınması gibi. iyi oynayan şansa kalmadan maçı kazanabilir böylece.

edit: onlarca mesaj gelmiş durmadan uzaktan şut çekerek maçı kazanmaya çalışır kötü takımlar diye.

öyle olması bunu yapan takımın aleyhine olur, çünkü bütün ataklarını anlamsız şutlarla harcamış olurlar. ancak son 10 dk.da olabilecek bir şey bu, kimse atağını sırf istatistik kasmak için harcamak istemeyecektir. çünkü diğer takımın atacağı 1 gol, kaleyi bulan 100 şutu değersiz kılacaktır. kaleye şut çekecek kadar yaklaşmak da tarafları katı defans uygulamaktan alıkoyacaktır.
  • iki kaptan teke tek dövüşebilir mesela *
  • bence penaltılar yerine 5'er atış şeklinde orta saha santra noktasından boş kaleye gol atmak olmalı. teknik, taktik orada belli olsun..

edit: maç uzar gider şeklinde birkaç yorum geldi.. adım gibi eminim ki orta sahadan kaleye topu atamayacak bir ton adam var amk..
  • referandum.
  • (bkz: paralel penaltı atışları)

kaleleri yanyana koyup aynı düdükle iki takım penaltısını aynı anda atsın.

uzuyor böyle amına koyim. işimiz gücümüz var, ateşte yemeğimiz, beşikte bebeğimiz var.
  • tek çözüm için (bkz: üç korner bir penaltı)
  • her iki takımdan da 2 (iki) oyuncu seçilir. orta sahanın ortasına 1 (bir) adet masa getirilir. bu adamlar futbol maçının kazananını belirlemek için eşli okey oynamaya başlarlar. 20'den düşülerek kazanan belirlenir. daha adil bir oyun için taş çalma vs. gibi durumlarda var devreye girebilir.
hesabın var mı? giriş yap