• elini çekmiştir. vücudu yere sert düşmesin diye elini vücudunun altına koymuştur.
  • tanım: bu seneki en büyük şanssızlığı, konyaspor gibi takımın kalecisi olan toptutucu
    edit: imla
  • bir fenerbahçe taraftarı olarak bırakın arkadaş o elini çekmiş öteki götünü oynatmış ayaklarını,penaltıyı çekmiş almış adam hala neyin peşindesiniz.objektif olun deyin ki galatasaray bizden çok daha fazla hak ediyor bu şampiyonluğu.3 saat öncesinde bizim maçımız vardı onu da izledik konya maçını da şimdi vicdanı olan adam bu feneri mi ister galatasarayı mı?

edit= alexspor
  • ahmet çakar ortaya bir şey attıysa kesin tersidir. ben pozisyonu izlemedim ama adam penaltı kurtarmış, tüm maç biçok kurtarış yapmış. ne yaptılar 82. dakikada gidip eline not mu tutuşturdular, "olm gol ye 1 milyon euro cepte" diye? bir beşiktaşlı olarak rica ediyorum; lütfen şöyle saçma işleri bırakalım ve fener'in verilmeyen taçları gibi ciddi hadiselerle ilgilenelim.
  • dünkü maçta çok iyi oynamıştır. gol pozisyonunda kimse elini, kolunu, bacağını , kafasını falan çekti demesin. adam kaç haftadır konyaspor için elinden geleni yapıyor. diğer bir konuda galatasaray'ın yedek kaleci sorunu. galatasaray'ın yedek kaleci ihtiyacı mevcuttur. eğer konyaspor bu sene alt lige düşerse mutlaka alınmalıdır. bu sene çok iyi oynuyor.
  • "elini çekti" denilen pozisyon saliselik bir andan ve hayatında bir kere olsun futbol oynamış birinin "elini çekti" demeyeceği türden bir durumdan ibaret.

uzun uzun anlatmayacağım. serkan kırıntılı şutu kurtaramayacağını anladığı anda refleks olarak elini vücudunun altına götürüp kontrollü bir düşüş sağlıyor. bakın tekrar ediyorum "refleks" olarak.

ayrıca gerçek hayat ile izlediğiniz 3-5 fps'lik boktan gifleri bir tutarak yorum yaparsanız böyle komik duruma düşersiniz. evet güzel kardeşim o paylaştığın giflerde top sanki süzüle süzüle geliyor, kaleci bir el uzatsa topu yakalayacak gibi görünüyor ama gerçek hayatta göz açıp kapamaktan daha kısa bir zamanda gerçekleşiyor olay. serkan'ın eli ile top arasında hala çok az da olsa bir mesafe var ve o kadar küçük bir zaman diliminde elinin oraya yetişemeyeceğini tahmin ediyor. "yılların getirdiği kalecilik refleksleri, aynı şeyleri binlerce defa yaşamış olmak" bunlar siz koca götlüler için bir şey ifade etmeyebilir fakat işte tam da bu yüzden serkan kırıntılı kontrollü şekilde düşerken siz haftada bir gittiğiniz sikik halı saha maçlarından sonra "ters hareket yaptım sakatlandım bro" diye ortalıkta dolaşıyorsunuz.
  • 2 den 1 oynadığı için ilk yarı penaltıyı çıkaran ve ikinci yarı golde elini çeken eski fenerbahçeli file bekçisi. hadi bakalım ben de böyle diyorum. geçiniz böyle şeyleri. taç pozisyonlarını değerlendirelim.
  • ters ayak, moment veya kalecinin düşüşünü yumuşatması konuları hakkında hiç bir şey bilmeyen cahiller tarafından şike yapmakla itham edilen kaleci. umarım buraları avukatına okutuyordur.

gençlerbirliği kalecisi ferhat'ın, sneijder'den yediği gol sonrasında da aynı çamur tayfa ortaya çıkmış; ters ayakta kalmasından dolayı kalecinin topa zaten yetişemeyeceği ayan beyan belli olsa da algı oluşturmaya çalışmışlardı. bu zırcahilliği futbolculardan biri bile maç esnasında yaptığı için zaten taraftarının yapması da gayet normal aslında.

yetenekli bir kalecidir, özellikle galatasaray maçlarında gayet iyi performanslar gösterir.
  • son dakikalarda herhangi bir topa kıçını dahi dönseydi art niyet aramazdim. on numara maç çıkardı dün herif.

tanım: ziyadesiyle kaliteli kaleci

not: tinerspor
  • pozisyonda şike yok ama bir insanda fb geçmişi varsa neden olmasın diye düşündürüyor işte.

tinercilerin vardığı sonuç yine yanlış ama gidiş yolları bu kez doğru :)
hesabın var mı? giriş yap