• türkiyenin ilk sesli kitap dükkanı.çok güzel bir proje.
    her yazarın kendi kitabını seslendirdiği ve ilk aşamada 12 yazarla gerçekleştiren seslenen kitap için; ayşe kulin “dönüş”ü, canan tan “piraye”yi, murat menteş “ruhi mücerret”i, hasan ali toptaş “heba”yı, can dündar “lüsyen”i, iclal aydın “bir cihan kafes”i, cem mumcu “makber”i, buket uzuner “uyumsuz defne kaman’ın maceraları: su”yu, pucca “ay hadi inşallah”ı, berrak yurdakul “iki cihanın bekçisi”ni, tuba ünsal “benim tatlı komposto günlüğüm”ü ve fatmanur erdoğan “beyaz yakalı girşimci”yi seslendirdi. devam eden kayıtlar arasında ise nebil özgentürk’ün “türkiye’nin hatıra defteri” ve dost can deniz’in “cesur sorular”ı bulunuyor.
    http://www.seslenenkitap.com/
  • uzun, sıkıcı araç yolculuklarına, radyo tiyatrosunun alternatifi olabilecek bir oluşum. büyüsün, gelişsin!
  • fiyat politikalarını gözden geçirmelerini temenni ettiğim audible'ı aratmayacak hizmet.
  • murat eken'in çok iyi bir seslendirmen olduğunu farketmemi sağlayan sesli kitap platformu. saatleri ayarlama enstitüsü'nde harikaydı. azil ile zirveye çıkmış.

evet kitaplar biraz pahalı ama dijital kitap gibi düşünmemek gerekiyor. kitabı yazan hariç bir de okuyan ekleniyor maliyetlere.
  • hakan günday'ın az ve sezgin kaymaz'ın bakele kitaplarını dinlediğim uygulama.

her iki kitabın da seslendirme kalitesi çok ama çok başarılı. umuyorum daha pek çok kitap uygulama kapsamında seslendirilir.

uygulamanın bazı kullanıcı dostu değişikliklere ihtiyacı var. onlar da halledilirse süper olur.
  • fiziki olarak elinize kitap alıp okuyamadığınız durumlarda imdadınıza yetişen uygulama. seslendirmeyi yapan kişilerin tiyatro oyuncusu olması sebebiyle kitabı dinlerken adeta yaşıyorsunuz, örnek vermek gerekirse (bkz: içimizdeki şeytan) kitabını buradan dinledim ve çok fazla etkilendim. sabahattin ali yazdığı için olsa gerek fiziki olarak okusaydım da etkilenirdim lakin dinlerken daha çok canlandırma şansınız oluyor.
  • üye olunca %20 indirimi vardı. şimdi de bayramdan dolayı %25 bir indirimi var. engereğin gözü ile başladım ve inanılmaz eğlenerek dinliyorum. yolda anlamsız yere gülümseyen kulaklıklı şahıs benim. beraber yatıp beraber kalkıyoruz. gece uykumdan bir rüyaya uyanıyorum sanki. işte öyle keyifli geldi bana :)
    tabi eser güzel, seslendirme güzel :)

e-kitabın yeri de ayrı :) onu da sevgili ile okuyup tartışmak, üzerine bir daha okumak ayrı keyif.
    basılı kitabın tadı ise bambaşka :) yıllar sonra altını çizdiğim yerlere, kapağa yazdığım ruh hallerime bakıp kendi anı müzemi oluşturuyorum. kısacası hepsi güzel. sesli kitap ise bu ara ihtiyacım olandır ve ruhuma çok iyi gelmiştir.
  • yaklaşık bir yıldır aktif olarak kullandığım kitap dinleme sistemi.
    yaklaşık 15-16 kitap dinlemişimdir bu sistem aracılığıyla. uzun yollarda müthiş keyif verebiliyor.
    ancak bir kitap satın alacaksanız öncelikle mutlaka ön dinlemesini yapmanızı tavsiye ederim zira bazı seslendirmeler sizin için uygun olmayabilir. özellikle yazarın sesinden olanlarda böyle bir sıkıntı var. diğer kitaplarda ise genelde tiyatro sanatçıları ya da profesyonel insanlar olduğu için kitaba ayrı bir hava ayrı bir tad verebiliyor.
  • kafasına göre seslenen kitaptır. mobil uygulaması sayesinde metroda, yolda, evde iş yaparken çok faydalı olacağını düşünerek heyecanına kapılıp kitap satın almamla asıl karakteri ortaya çıkmıştır. sesleniyor evet ama canı ne zaman isterse! ayrıca kaldığım bölümden değil kendi uygun gördüğü yerden. tercihlerimde ısrar edersem kilitliyor kendisini. şımarık,kaprisli,başına buyruk!
    karakter sahibi oluşu bi yere kadar saygı uyandırabilir fakat çekilir zulüm değil. mutfakta uzun süreli işim olduğu bi gün bi yandan da başladığım kitabı bitirme hevesiyle uygulamayı açtım. daha doğrusu denedim,ı ıh! tövbe açılmıyor! nafile çaba! işin kötüsü kapanmıyor da. lanet okuyup kendi haline bıraktım ki...bi 10dk filan sonra kendi kendine seslenmeye başladı. olsun. çalışsın da...ama kaldığım bölümü değil bi sonrakini okumaya yeminli. nuh diyo peygamber demiyo. ısrar edince yine kendini kitledi. artık huyunu öğrendiğim için üstüne gitmedim,kendi haline bıraktım. az sonra tıpış tıpış gelip tekrar seslenmeye başladı. bu sefer de bi önceki bölümden! neyse..onun kaprisiyle mi uğraşacaktım,seslensin dursun, en fazla bi daha dinlerim diye hiç elleşmedim. sonuçta sevdiğimiz kitapları altını çize çize okumaz mıyız..fakat tam belli bi ritme oturdu ota boka kurulmadan sesleniyo dememe kalmadı telefon çaldı.

bu bir mobil telefon,asıl görevi iletişim,sen sadece ona yüklenmiş bi uygulamasın,böyle durumlarda susmak ve geri planda kalmak yapman gereken şey değil mi!

ne mümkün! susmuyor. telefondakini anlamak imkansız, fonda güzel bi müzik varken birisiyle konuşabilirsin de kulağına yükselen alçalan vurgularla sürekli bir şey anlatan bi ses eşliğinde başka birisiyle konuşmak benim yeteneklerime dahil değil. telefon eden kişi anlaşamamakta direnmedi de kurtulduk zulümden. sonrasında baskın gelmenin sarhoşluğuyla anlatmaya hız verdi. kaptırdı gidiyor. o sırada misafir geldi.artık kapatmam şart. ne yapayım, rica mı edeyim, 'ağzına sağlık ama yoruldun, biraz dinlen' şeklinde gönül alıcı ikna yöntemleri mi kullanayım, 'beni ne şekilde lanetlemez' hesabı mı yapayım..bilemedim. susmuyor susmuyor! telefonu kapatmaya çalışmak,yeniden başlatmak...olmuyor olmuyor! yuh!
    enerjisini yuvasından çıkarmadan susmadı!
    hay lanet!
    iyi saatte olsunlar mı dadandı ne!
  • kesfettigim anda canhiras bir bicimde uygulamasini indirdigim, fiyatlari gorunce isik hiziyla uygulamasini kaldirdigim proje. cok guzel dusunulmus, benim gibi bebegiyle ilgilenmek zorunda olanlar icin arka planda oynatilabilecek bir duzen ama o fiyatlar ne yahu. fakir bir milletiz biz.

(bkz: o neydi giz)
hesabın var mı? giriş yap