• çınar ağacında yine döktürmüş,dillere destan oyunculuğunu yine konuşturmuştur.
    bu seferki repliği "yahuuu"dur.yine filmlerinin büyük çoğunluğunda olduğu gibi rakısını eksik etmemiştir.
    ben böyle güzel rakı içebilen insan çok nadir görürüm.
    kendisine buradan saygı duruşunda bulunuyorum.settar baba çok yaşa.
  • bu adamı izlerken onca hayranlık beslememiz, halinde, edasında, duruşundaki doğallığı o derece farketmemiz boşa değilmiş..

"herkes çocuklarına bişeyler bırakmak ister..
    kimisi para, kimisi ev-bark..
    ben davranış bırakmak istiyorum"
    demiş.. davranışına gurban..

röportajını okuyunca, kendisini nedensiz seviyor oluşumun, esasen o kadar da nedensiz olmadığını anladım..

çok yaşa sen settar abi..
    kocaelindeki köy evine ziyarete gelsem de köfte yapsan bize..
    soğan salatası ya da piyaz benden be.. söz.
  • vavien'de neşet baba'ya eşlik ettiği o müthiş sahne için: http://www.youtube.com/watch?v=omkiqawp5nm

kendisinin ne müthiş bir oyuncu olduğunu anlamak için sırf şu sahnede çalmayı bıraktıktan sonraki oyunculuğuna; bardağa uzanışına ve o esnadaki ağız hareketlerine dikkat kesilmek kâfidir. çalma kısmına hiç değinmiyorum.
  • vavien'de neşet üstad'a eşlik ettiği sahne ile gönülleri fethetmiş aktör.

neşet ertaş ile adeta kapışması, alkışlar koptuktan sonra ise büyük bir ferahlık içinde muhteşem doğallıkla bezenmiş şekilde rakısına uzanışı ve ağız hareketleri (muhtemelen leblebiden kaynaklı) tek kelime ile harika.

saz çalamadığıma bu sahneyi gördükten sonra bir kere daha lânet ettim.

nasıl settar tanrıöğen neşet usta'yı izleyip eşlik ediyorsa, ben de vavien'i açıp bu ikiliye eşlik etmek isterdim. ah ulan ah!

(bu arada, çalan parçanın adı: iki büyük nimetim ve eşlik ettiği video için bkz: http://www.youtube.com/watch?v=wij4p6-ei0i)
  • 4 tane oscar'ım olsa birini vereceğim oyuncu.
  • sultan dizisinde aziz karakteri ile boy gösteren oyuncu. diyarbakır şivesi kendisine oldukça yakışmakta.
  • genelde babacan rollerde izlediğimiz ama sultan dizisinde zıt bir profille karşımıza çıkan usta oyuncu. severek izliyoruz.
  • kendisi başka bir rolde oscar ödülü bile alsa kalbimizdeki en iyi rolü (bkz: saldıray durgun) rolüdür.
  • türkiye'de yetişmiş en yetenekli karakter oyuncularından biridir.

(bkz: #32397633)
hesabın var mı? giriş yap