• ne aklında,
    ne de içinde kalsın
    söyle gitsin
    koyver gitsin.
    çünkü sevmek, senin kalbinin en gerçek sesi...
  • her zaman bilinmez ki sevgi sözünde neler saklıdır. hem yalnızca aşk için de değildir ki sevdiğini söylemek. neden söyleyemez insan sevdiğini. ayıp mıdır sevmek? konu aşk olmasa da her zaman kolay söylenemez. özlediğini söylemeye de benzer. birini özlediğinizi de söyleyemezsiniz kolaylıkla. sevgiyi de söyleyemezsiniz. tabii bunlar hissedenler için gerçekten çünkü bazıları için de sakız gibidir bunlar. seni sizi şunu onu ordakini berikini seviyorum. hayır böyle olmamalıdır sevdiğini söylemek. bazen de o işte zar zor çıkan sözcükler hayatın bir parçası olur. sevdiğini söylemek bir de sahiplenmeye çalışmak mıdır peki? göstermek söylemekten farklı mıdır onu da bilemem? söylemek acizlik de göstermek gerçek sevgi midir? söyleyerek de göstermek istiyorsam ben nolacak? zaten seviyorsam elbet o sevgiyi gösterecek başka türlü şeyler yapıyorumdur ama o sözlerin ağızdan dökülmesi önemlidir. saflık anıdır benim inancımda. ama ben de yanlış zamanlarda kullandım o sözleri biliyorum. hislerimi tam algılamadan kullandığım pek çok oldu. artık öğrendim bazı şeyleri artık sevdiğimi söylerken biliyorum hissederek söylediğimi. şairin yaptığını yapmamamız yarınlara bırakmamamız gerekir sevgileri. sevince söylemek, özleyince söylemek lazım. evet zordur cesaret ister belki ama sonunda o cesaret bulunmalıdır. sevdiğini söylemek, insan olmaktır.
  • sevdiğine kanaat getirmek kadar zor olmayan eylem. vakit geçirmeden, korkmadan, söyleyemeyecek, erişemeyecek, duyuramayacak zamanlar gelmeden söylenmesi gerekir. istenen cevap belki gelir, belki gelmez, önemli değil.
  • sevileni yitirme riskini göze aldıktan sonra yapılacak eylemdir belki de..çünkü sevilen kişinin bunu öğrendikten sonra küçük de olsa "bütün kazananlar gibi terk etme"ihtimali var..
    (bkz: yalnız bir opera)
  • zamanlaması yanlış yapıldığında söylediğiniz kişiye tekrar aynı şeyi söyleyememenize yol açabilir. sevmek iyidir. herşeye rağmen sevmeye devam edebilmek daha da iyidir.
  • korkmamak,ürkmemek,büyük bir beklentisi olur mu acaba diye düşünmemek gerek...
    seviyorsan söyleyeceksin arkadaş..
    çünkü ileride "keşke" de dememek gerek...
  • çok sık yaptığım eylem. bundan daha güzel birşey düşünemiyorum. ya yarın ölürse de söyleyemezsem? bu yüzden sevdiğimi hissettiğim an söylerim. birine, onu sevdiğinizi söylediğinizde, yüzünde şaşkın ama çok mutlu bir ifade olur ya, işte bunu görmek herşeye bedel.
  • "senin bu tatlı tatlı acı çeken huzursuzluğunu çok seviyorum.
    bana çok dokunuyor.... bişey söyleme, n'olur sus.
    seni seviyorum."
  • hani sevdiğini söylemediğin için yalnızdın bugüne kadar?

haberi olsa belki sevdiğimden o da severdi beni diye yıllarca düşünürsün.

unutursun onu başkası çıkar yada yine o çıkmıştır yıllar sonra karşına.

nasıl olduysa artık, yıllardır o eziklik, korku, çekince kaybolur gider.

çıkar ağzından o iki kelime belki yüz yüze, belki bir telefon ahizesinde, belki mesajlarda.

ama sonra?

sonrası önemli değil artık. olur veya olmaz. hayat yine sana her zaman verdiği cevabı da verebilir, hiç ummadığın cevabı da.

söyleyip mi acı çekmek, söylemeden mi acı çekmek daha zor bilmiyorum ama ben yine de söylemekten yanayım.

çünkü ömür söylememek için fazla kısa.
hesabın var mı? giriş yap