• kalacağınız sürenin uzun yada kısa olmasına bağlı olarak hayatınıza zorluk katacak eylemdir. ilk başlarda çok sorun yok gibi görünür. zaten konuşarak görüntülü chatleşerek falan özlemi giderebiliyorsunuzdur. ama bir süre sonra bunlar yetmez ve daha fazlasını istersin, onu yanında görmek istersin; ona dokunmak, ona sarılmak, onunla konuşmak, gezmek, dolaşmak istersin. tabii bu istekleri de yapamayınca bir süre sonra olmadık tepkiler vererek kavgalar başlatırsın veya karşı taraf başlatır. kavgayı kimin başlattığının hiçbir önemi yoktur çünkü kavganın başlaması üzerine diğer taraf da içinde kalan bastıramadığı tepkisel duygularını hemen ortaya çıkararak atağa geçer. sonucu ise zaten zorlu olan ayrılık sürecini daha da zorlaştırarak "sevgiliden uzakta ve sevgiliyle küs" bireyler ortaya çıkar. boşuna dememiş atalarımız "gözden ırak olan gönülden de ırak olur" diye.
  • uzakta olmak uzak olmaktan daha iyidir.
  • belli bir sürenin ardından pozitif feedback etkisi yaratır ve görüşmedikçe, görüşme istediğini daha da azaltır. dikkat etmek lazım...
  • kısa süre içinse insana çok koymayan ancak uzun süren ayrılıklarda insana sevgiliyi günden güne daha çok özleten durum.
  • güçlü yasamayı oğrenmektir.
  • ilişkinin zorlu kısmıdır. özellikle askerde iken çok fena durumlar yaşanır. sınavdır. fakat yakın olmak da kolay değildir efendim.
  • koskoca şehrin hiç gelmediğin sokaklarında bile seni görme umuduyla etrafa bakmanın nasıl hissettirdiğini bilmiyorsun.

cahit zarifoğlu
  • burnumun kemiğini sızlatan durumdur. iliklerime kadar hissederim yokluğunu. hep üşürüm o yokken. evet yaz günü bile üşüyorum.
    yalnız ve mutsuz kadın oluyorum bir anda. hastalıklı derecede her an onu düşünüyorum. gözüm hep telefonda gün boyu ondan mesaj gelir mi diye bakıyorum.
    en büyük korkum da ya kokusunu unutursam ? bana bakan gözlerindeki sıcaklığı unutursam hafızam onun sıcaklığını unutur diye harap ederim kendimi. hep bir eksik hep bir yarımım onsuz.
  • "sevgilimiz hayattayken, aşkımız dediğimiz şeyi oluşturan düşüncelerin büyük bölümü, onun yanımızda olmadığı saatlerde şekillenir."*
  • iki taraf da severken, isterken insana neden sorusunu sordurandır.
hesabın var mı? giriş yap