1. zul amına koyim zul. eşşek kadar adam olduk hala kız arkadaşımızla istanbul'a gidince otelde kalamıyoruz. yok evlilik cüzdanı, bilmem ne. bırakın sevişelim arkadaş ya.

(bkz: ukte)
  2. ankarada evlilik cüzdanı istenmeden rahat rahat yapılabilen eylem. tahmin ediyorum ki istanbulda da öyledir. tabi küçük pansiyon gibi yerlere giderseniz oralar sorabilir evlilik cüzdanı ama 1-2 yıldızlı bir otel rahat rahat işinizi görür.

edit: tabi çiftimiz reşit olmak zorunda.
  3. gözüktüğü kadar zor olmayandır. aslına bakılırsa otelde kalacak kişilerden evlilik cüzdanı istenmesi tamamen kanunsuz ve yaşadışıdır, şikayet edildiği takdirde ilgili işletmenin başı ağrıyabilir, en azından o tehditle bir oda kiralanabilir.
  4. resepsiyon görevlisi olarak çalıştığım yıllardan aklımda kaldığı kadarıyla turizm bakanlığına bağlı otel işletmelerinde evlilik cüzdanı istenmeyeceği için rahatça yapılabilecek eylemdi. ancak bulunduğunuz yer belediyesine bağlı bir işletmesinde kalıyorsanız, ya da turizm bakanlığı dışındaki herhangi bir yer tarafından denetlenen bir işletmede kalıyorsanız, ancak öyle evlilik cüzdanı isteniyordu.

yani turistik otellerde istenmez, büyükşehirlerde, şehir işletmelerinde, belediye işletmelerinde falan istenir evlilik cüzdanı, aklınızda bulunsun.
  5. cok isteniyorsa paraya kiyip iki ayri oda tutmaktir
  6. konya'da mümkün değildir. hani belki çok zorlarsanız, çirkefleşirseniz mümkündür ama ben zorladım hatta ayrı oda istedim, adam ayrı oda bile veremem artık dedi. o adamın sırrını hâlâ çözebilmiş değilim. hızır mıydı kimdi bilmem ama adam zorla engelledi bizi o gece.

not: o zaman toydum. şimdi bana oda vermeyecek otelin sahibini sikerim.
  7. kapı kapı gezip rencide olmak yerine 1 gün önceden internet ve telefon yordamıyla onlarca otel bulabilirsiniz, hem de her kalite sınıfından. soracaksınız biz evli değiliz bir mahsuru var mı diye sıkıntı kalmayacak.

sevgiliyle otelde kalmak hakkında bilgi verin