• eger iliski uzun surduyse, o gun garip duygular uyandırır. cunku surekli zaman gecirdiginiz, hayatınızın bir parcası olarak gordugunuz kisiyi bir yabancı olarak algılamıssınızdır o gun.
  • tarafların "unutmuycam ulan, x'inci yıldönümümüzde sorcam her ayrıntısını, bilemezse bana değer vermiyorsun diycem, çıngar çıkartçam" şeklinde saplantıya girdikleri ve kavga etme amacı olarak gördükleri gündür. sağlıklı bir ilişki için taraflar tanıştıkları günün ertesi günü bir araya gelerek 'sevgiliyle tanışılan ilk günü' kısa zamanda unutmak için söz vermelidirler. eğer olur ki bu sözü veren taraflardan birisi x'inci yıldönümlerine gelindiğinde karşısındakinin verdiği sözü tutmayıp, o ilk günü hala hatırladığına kanaat getirirse kavga çıkartmak en doğal hakkıdır.
  • erkeklerin çabalasalar da hatırlayamadıkları, kızlarınsa her saniyesini hafızada sakladıkları gün.
    hatun kişinin en zor imtihan sorularından biridir. pek çok ilişkinin bitme sebebi olabilir.
    o gün her iki tarafın giydiği kıyafetten, gidilen mekana ve hatta görüşme saatine kadar zorluk derecesi çeşitli sorularla erkek mahvedilir. iyi halt edilir. genelde kız mantığına göre sevginin ölçütüdür.
  • tum kaygilarin anlamini kaybettigi gun...
  • tanışmak eylemi bir ilke işaret eder, amnezi yoksa ya da mementodan gereğinden fazla etkilenilmemişse eğer biri ile bir kere tanışılır. bu itibarla bir anlatım bozukluğu örneğidir.
  • eğer tanışma esnasında sağlam bir gerginlik yaşanmışsa,
    aşk * nefret denkleminden midir nedir,
    sözkonusu ilişkinin hayatta derin izler bırakması olasılığı çok yüksektir.
    hatta olasılıkları bir kenara bırakalım,
    derin izler bırakır diyelim.
    öyle ki bir süre sonra tesadüflerin büyüsünden vazgeçip bilincin altını, üstünü ve kayıp dehlizlerini ziyaret etme ihtiyacı duyabilirsiniz. ben tanrı misafiriyim diyerek çaldığınız kapıların arkasında kimse yokmuş gibi görünse de ilk başlarda..
  • anlatım bozukluğu içeren cümle.
    doğrusu: sevgiliyle tanışılan gündür.
  • ileride sevgiliniz olacak şahsı ilk gördüğünüz ya da birlikte ilk muhabbet ettiğiniz gün.
  • hatırlandıkça tebessümle anılan bir gündür. ilişki esnasında ne yaşanırsa yaşanmış olsun, son noktayı koymuş, ilişkiyi bitirmiş de olsanız, tanışılan gün sevgili olmanıza sebep olan gündür. özeldir ve öyle de hatırlanır.
hesabın var mı? giriş yap