şükela:  tümü | bugün
 • makara kukara...

  yapabilene helal olsun.
 • ayak masajı
 • ipleri çözüp, zincirlerden kurtulup görmeye değer her şeyi görmeye, her nerdeyse oraya gitmek. bir an için yalnız doğduğun ve yalnız öleceğin gerçeklerini unutturacak her güzel şey.
 • şakalar komiklikler.
 • hesap.

  mallığın lüzumu yok, hesap yapın, hesapsız olmayın.
  hesapsız sevince sik gibi kalıyorsunuz ortada o gidiyor.
  aldım verdim ben seni niye sevdim olay bu. verdim verdim verdim verdim biz birbirimizi çok sevdik olmuyor!

  bu mına kodumun başlıklarını d ahep ben içnce açıyorsunuz alacağınız olsun...
 • sakin bir ortamda, hafif bir enstrumental müzik eşliğinde kitap okumak, daha sonra da okunulan kitaplar hakkında yorumlar yapmak.
 • büyük ada'da bisiklet sürmek.. utanmadan da iddia ediyorum: budur!
 • uzunca ve bitmeyen bir listedir bu. bitmesin zaten, ömrün bu listeyi işeretlemekle geçsin. ama öyle boktan şeyler olmasın bunlar. bak gece gece, hadi neyse yapayım bir liste öyle uyuyayım bari;
  -listenin sırası mühim değildir, yani ilk başa seks koydum diye seks en mühimi olacak diye bir şey yok, aklıma ilk o gelmiştir-

  *seks
  *oyun. mesela volfied. saatlerce oynabilir. ne bileyim play station olur, olmadı oyun salonlarında şu masa hokeylerinden olur, çekişmeli kapışmalı bir oyun oynanmalı mutlaka. hatta age of empires 2 oynanmalı evet. eğer 8 saat age of empires oynamadıysan sevgilinle o listeyi listeden sayma bence. ama işin en zevkli kısmı "yaa dur saldırma ben daha hazır değilim" kısmı. yok yok "hileli oynayalım 100bin altın yapalım" cümlesinden sonraki hızla yapılan "lumberjack ctrla ctrlc enter enter ctrlv enter enter ctrlv enter enter ctrlv enter enter.." faslı. ki oynayanlar bilir o arada cidden iki kez enter var.
  *üniversitenin çimenlerinde kitap okumalı, kitap okuşmalı. okuşmak, sevgililere has bir durumdur. birinin diğerine okuması anlamını taşır. benim lugatımda böyle. ama en zevklisi budur. sevgiliden ne olursa olsun bir kitap dinlenmeli. bunun kadar huzur veren bir şey yok. pardon var.. "beni ilk gördüğün günü anlatsana" kısmı.
  *evet mutlaka "beni ilk gördüğün günü anlatsana" faslı yaşanmalı. ne bileyim, yüzlerce kez dinlediğin hikayeyi tekrar dinlemek çok zevkli. anlatmak da çok zevkli. "seni ilk gördüğümde gülüyordun" bunu ölürken bile dinlemek istiyorum. evet.
  *sevgili mutlaka hastalanmalı. özür dilerim sevgilim. çabucak iyileş ama, terlediğinde atletini değiştirmek, burnunu silmek, çorba yapmak, kaşık kaşık içirmek çok zevkli. sevgiliye mutlaka çorba içirilmeli. ve evet, hasta olup sevgilinin elinden yemek yemeli.
  *böyle tam bir gün eğlenmeli. kahkaha atmalı, salak saçma eğlenmeli ama gözlerinin içine baka baka gözlerinin içi güle güle.
  *böyle tam bir gün ağlamalı. sarıla sarıla. hıçkıra hıçkıra. erkek, göğsüne yaslanmalı, rahmetli babasına ağlamalı. kadın koynuna girmeli, tüm acılarına ağlamalı...
  *sevgiliyle kesinlikle tartışılmalı. özellikle siyasi konularda. sırf tartışmak için, aynı fikirde bile olsa farklı fikirde görünmeli sevgili. çatır çatır tartışılmalı. aynı fikirde olunmamalı o gün. birlikte başka açılardan bakabilmeliler. evet bir küpün aynı tarafında duran sevgililer, arka tarafını göremezler. o küpe farklı açılardan bakıp birbirlerine anlatmalılar.
  *aç kalmalı sevgililer bir gün. birbirlerine daha sıkı sarılabilmek için. bir günü aç geçirmeliler mesela. paraları olmamalı, sonra ağlayıp sarılıp sevişmeli.
  *bir belgesel izleyip, ne bileyim arjantini kübayı, devrimi, venezuelayı izleyip, böğüre böğüre ağlamalılar en az bir kez.
  *sevgiliyle en az bir kez piyano sesi dinlenmeli. gözler kapanmalı, sadece piyanoya dikkat kesilmeli.
  *yemek. sevgiliyle yapılması gerekenlerin başlarında bir yerdedir bu aslında. benim şimdi aklıma geldi. mutfakta birlikte olmak gibisi yoktur. sen soğanları çevir ben domatesleri doğruyorum denmelidir en az bir kez.
  *bir kadın olarak söylüyorum, sevgilini kucağında bebek severken seyretmeli. bir erkeğin kollarına bebek bu kadar mı yakışır?
  *çarpışan arabaya binilmeli. farklı arabalarda. ve sanki amaç o değilmiş gibi gelip arabasına çarpmalı ve salak salak kahkaha atmalı. sanki yoldan geçerken tesadüfen çarpışmışız havası verilmeli.
  *tavla oynanmalı, böyle hırslanmalı o gün, bütün gün kafayı yemeli, tavlada eline vermeli, koltuğunun altına koymalı.
  *sevgiliyle içmeli. çok içmemeli. içince azıtıyor olm. durduramıyoruz.
  *ayak masajı yapmalı. hem yapmalı hem yaptırılmalı. henüz keşfetmemişler için bunu ilk sıraya mı yazsaydım acaba? bundan daha rahatlatıcı bir şey olamaz.
  *bir de sevgili, çekirdeklerin içini ayıklamalı. bir avuç biriktirmeli toptan vermeli. karşılıklı ama. çekirdek içlerini bir avuç biriktirip toptan vermelisin. onu yemek çok zevkli.

  başka olursa yazarım ben yine.
 • evlenmek.
 • kesinlikle evde oturup beraber film izlemek. eğer seçilen film güzelse verdiği tad hiç birşeyle ölçülemez (sevgilinin filmde salak sorular sorma ihtimalini önermenin dışında tutuyorum). sonrada sevişin ne bileyim.