şükela:  tümü | bugün
 • duyduklarima gore atilan taslar bezelye buyuklugunde oldugu icin fiziksel olarak taslardan hicbir yara almasan da, gaza gelen haci grubunun tekme tokat sana girismesiyle epey zararli cikilabilecek eylem
 • ayşe arman'ın yeni yazı dizisinin konusu olabilecek aksiyon..
 • (bkz: cosplay)
 • (bkz: recm)
 • rahatça yapılamayacak bir eylem. çünkü tehlikeli… ölürsünüz. anlatayım.

  hani her ne kadar "kusura bakmayın ama şeytan taşlayan müslümanlar aptal değil. şeytan ile şeytan kostümü giymiş birini ayırd edemeyecek kadar embesil değil, gerizekalı değil, idiyot değil, moron değil." denmiş olsa da ben bunun böyle olduğunu düşünmüyorum. çünkü aksi yönde deliller var.

  öncelikle "şeytan ve şeytan kostümü giymiş birini" nasıl ayırd edeceğiz? gerçek şeytanı gören var mı? nasıl bir şey bu gerçek şeytan, neye benzer? bilen yok. ama adamlar o kadar akıllı ki gerçek şeytanla, şeytan kostümü giymiş birini şak diye ayırd edebiliyor. demek ki orada gerçekten bir tane şeytan durup kendini taşlatıyor. gülsem mi ağlasam mı bilmedim. asıl embesillik, asıl moronluk, asıl aptallık, asıl idiyotluk bu cümleyi kuran/kurabilen zihniyette saklı değil mi? neyse... şimdi gelelim asıl şeytana.

  siz şeytan taşlıyoruz diye arkalardan taş atan hacıların öndeki kaç hacının kafasını yardığını biliyor musunuz? ulan her sene yüzlerce hacı, şeytan taşlama sırasında, arka sıralardaki hacıların attığı taşlarla yaralanıyor. bunu akıllı adam yapar mı? ki "küçük taş atın ulen, adamların kafasını yarıyorsunuz" denmesine rağmen...

  sonra iki üç yılda bir şeytan taşlamaya giderken çıkan izdihamlarda bir dolu hacı ezilerek ölüyor. peki siz bu organizasyonu yapan müslümanların, veya hürrra diye büyük bir azimle öndekileri sıkıştıran hacıların akıllılığı konusunda hiç mi şüphe duymuyorsunuz? ulan dünyanın hiçbir yerinde bu kadar ölümlü bir organizasyonun yapılmasına izin verilmez... işin garip tarafı orada ölmek de marifet ha... süper bir şey... ne deyim ki. akıl bunun neresinde?

  şimdi gelelim orada şeytan kostümü ile ortaya çıkmak neden tehlikeli konusuna. görüldüğü gibi karşıda çok akıllı bir grup yok. vayyy anam şeytan geldi diye kalp krizi geçirip ölebilirler de, vay efendim kefere, aha şeytan bu deyip üstünüze saldırılabilirler de. ama süreç nasıl işlerse işlesin yaşama şansınız yok. hacıların elinden kurtuldunuz diyelim "dine hakaret var" diye suudi yetkililer tarafından kafanız vurulacaktır. ne de olsa islam hoşgörü dini.

  ***
  ekleme: ironi mironi gelmeyin karşıma. yazar ironi yapmış olabilir ama böyle düşünen tipler var. örnek seçip genele yönelik bir değerlendirme yaptım.