• şiirinin siyasi bir kampanyaya alet olmasına izin verdiyse eğer, "yapma be abi" dedirtendir.
  • sezai bey şiirinin kullanılması için kimseye izin vermemiştir.
    reklam yayına hazırlanmadan yarım saat önce mehdi eker tarafından aranmıştır.
    mehdi eker durumu izah etmiştir. sezai bey'de "zaten siz her şeyi yapmışsınız, izin almayı en sona bırakmışsınız" diyerek izin vermemiş fakat başka bir tepki de dile getirmeyeceğini söylemiştir.
    sezai bey, bu şiir için ne bir para almış, ne de başka bir şey...
    sezai karakoç'un kendisine ait bir partisi vardır.
    diriliş düşüncesini şekillendirmek istediği yapı burasıdır.
    parti imkansızlıklardan ötürü seçimlere girememiştir.
    fakat asla bir tabela partisi değildir.
    parti programı dahi çok ileri bir türkiye'nin hayalidir.
    yeniden söylüyorum.
    sezai karakoç şiirinin kullanılmasına izin vermemiştir.
    kullananlar büyük bir aymazlıkla emrivaki yapmışlardır.
    sezai bey'in de nezaket sahibi olduğunu bildikleri için, çıkıp açıklama yapmayacağını, dava açmayacağını bildikleri için bu denli rahat davranmışlardır.
    konuyu kapatıyorum.
  • masal isimli şiiri şöyledir
  • malum şiiri için yapılacak tek yorum: (bkz: altın çamura da düşse altındır)
  • aldigim duyumlara gore yarin geleneksel cumartesi konusmalarina baslayacak cinar.
  • --- spoiler ---

"ben çiçek gibi taşımıyorum göğsümde aşkı
    ben aşkı göğsümde kurşun gibi taşıyorum
    gelmiş dayanmışım demir kapısına sevdanın
    ben yaşamıyor gibi yaşamıyor gibi yaşıyorum
    ben aşkı göğsümde kurşun gibi taşıyorum"

--- spoiler ---
  • "gölgendi gecemi aydınlatan eşsiz lamba" dizesi gelmiş geçmiş en iyi benzetme olabilir, mümkün.
  • ve sonunda. 25 ekim 2014 tarihli konuşma. özledik.
  • --- spoiler ---

islâmın savunmasında kıyamete kadar önderimiz
    hz. hüseyin’i rahmetle anıyoruz

kendi takvimimizin aylarından olan muharrem ayı, yılın ilk ayıdır. bu ayda tarih içinde islâm milletinin geçmişinde dönüm noktaları olan olaylar yazılmış ve anlatılmıştır.

şüphesiz, bunların içinde en acısı ve kıyamete kadar unutulmayacak ve yüreğimizi yakıp duracak olanı hz. hüseyin’in ve kendisiyle birlikte olanların şehadetidir. hz. hüseyin, kendisinin ve yakınlarının hayatları bâhasına, islâm’ın gerçek doğrultusundan, anlamından ve amacından saptırılmasına, ruhundan mahrum edilip sadece dış görüntüden ibaret bırakılmasına razı olmamış, karşısındakilerin gücüne bakmaksızın, yanlışa, kötülüğe, zulme ve nankörlüğe karşı durmuş, savaş açmış, hak ve hakikatin sancağını gökte dalgalandırmış ve bize, kıyamete kadar, din yolunda, hakikat uğrunda savaşma örneği olmuş ve hepimize hak yolunda savaşma görevini ve geleneğini bir miras olarak bırakmıştır.

onu ve onunla birlikte savaşarak şehit olan yakınlarını rahmetle anar, onların yolunda dâvamızda bizi sebatla tutup âhirete yüzü ak ve alnı ak olarak ulaştırmasını cenabı hak’tan niyaz ederim.

yüce diriliş partisi

genel başkanı

a. sezai karakoç
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap