• komik file bekçisi. ben bu adamı hep komik bulmuşumdur nedense. aslında iyi bir kaleci de olabilirdi lakin beklentilerimizi karşılayamadı. aslında shaka kardeşimiz trinidad tobago'lu idi. fakat ingiltere'de büyümüştü. shay given yüzünden gözden düşmüşse de, hep dikkat çekti kalede. özellikle yenmeyecek golleri yemedeki başarısı eşsizdi. given'dan bu bağlamda pek bir farkı olmadığını da hatırlatalım. lakin yıllar evvel bir şey okumuştum buna dair. bu adam okumuş, mürekkep yalamış ve sonunda diplomasını duvara asmış bir kardeşimizmiş. evet o tuhaf golleri içeri alan, adeta her maç bir kabul günü düzenleme yetisi ile donatılmış adam, bir süreliğine nasa için çalışmış. valla okuduklarımın yalancısıyım lakin tek söyleyebileceğim iyi ki kaleye geçmiş. en azından bizleri eğlendirdi durdu, bazen şaşırttı kalecilik yaptığı da olduydu. düşünsenize bu adam nasa'da devam etse idi yoluna, ayvayı yerdik. enfes plonjon yapıp topu kolunun altından kaçırdan kalecinin yaptığı hesaba güvenmek zor be kardeşim. bu şimdi hesaplar ve fırlatır bir uzay mekiğini marsa, mekik on dakika sonra aynen istanbul'da. ne diyeyim, allah korumuş bizleri...
  • adam bir diplomat adam bir felsefeci beyler. beyle entel entel yorumlar yapıyor cümleler kuruyor.
  • isveç maçında yaptığı kurtarışlardan sonra hiç istifini bozmaz tavrıyla, göbekli halı saha kalecilerini hatırlatan kaleci. eğer ola ki bir de kenara gelip bi fırt sigara içseydi eminim hiç şaşırmazdım.

(bkz: halı saha maçının devre arasında sigara içen insan)
  • kariyerinin çok büyük bölümünü ingiltere'de geçirmiş olmasına karşın espn'de ispanya ve italya ligi maçlarını yorumlayan eski kaleci.
  • nerden aklıma geldi bilmiyorum. herşey olup bittikten 24 yıl sonra... mazide tamamlanmamış ödev, kalmasın diye herhalde bir gece uykuma girmeyi başarmış sempatik kaleci. neyseki araştırdım hala yaşıyormuş. 2006'dan itibaren espn'de spor spikerliği yapıyormuş. rabbim bi daha böyle rüyalar göstermesin süphaneke, dinimiz, amin.
  • howard üniversitesi*mezunu olan, makine mühendisliği bölümünü onur derecesi ile bitiren, stajını da nasa'da yapan eski milli kaleci. şimdilerin futbol yorumcusu. eğitimli abimizmiş vesselam.
  • gece gece aklıma düşen trinidad tobago'lu kaleci.

çocukken abimle evin içinde masanın ayaklarını kale yapıp birbirimize gol atmaya çalışırdık. bu ve türlü oyunlar oynarken shaka hislop diyerek sağdan sola atladığımı hatırlarım. garip anılar vesselam...
  • şu an nerden geldi aklıma bilmiyorum. ya football manager'dan ya da iss pro evolution'da bu siyahi arkadaşı sürekli takımıma alırdım. hangi oyundan yakın olduğumuzu bile hatırlamıyorum, o kadar eskilerde kalmış. 2006 almanya dünya kupası'nda yaptıklarını yıllar sonra bile hatırlayan olacaktır. o ara izlerken ergen ergen espriler yapıyorduk.

"shaka gibi lan, adam gol yemiyor."

hala gülüyorum şu lafa, mallık bende galiba.
  • * trinidad asilli ingiliz kaleci. evet siyahi.
    newcastle united'a 1995 yilinda transfer oldugu zaman ada'nin en baba kalecislerinden birisi olacak- zannediliyordu. ama olmadi olamadim shay given denilen kazmayi gecemedi ve 2-3 sene sonra west ham'a gitti.
    sensible soccer'da gol yememe orucu tutardi- eminim hala tutuyordur,
    ayrica cok ilginctir bu adam hem ing u-21 formasi giymistir hem de trinidad a milli takim formasi. nedenini, nasilini ise bilemiyorum.
  • 15 haziran 2006 ingiltere trinidad tobago maci'nda 83. dakikaya kadar dayanabilmiş olsa da 175 dakika gol görmedi.
    çok bravo bir kaleci olduğu kanısındayım. nazar değmesin.
hesabın var mı? giriş yap