• japonların bu müthiş kozmetik markasının web sitesinde yer alan son zamanlarda rastladığım en güzel engrish örneğini aktarmak istiyorum, zira artık shiseido hakkında kafamda bir tanım veya verebileceğim bir örnek düşünürken aklıma her zaman ilk bu gelecek. shiseido ürünleri, biz kullananları ile bir anlaşma yapıyorlar, evet öyle alıştığınız lakayıt fransız kozmetiği mi sandınız, katana'yı icat eden, kamikaze* geleneğini yaşatan bir millet elbette kozmetik sanayiine de belli bir ciddiyetle yaklaşacaktı:

i can work for you
    but only if you let me
    we have to come to an agreement right up front
    you have to use me every day
    that way, you'll get the most out of me
    so, i'll see you tomorrow

cilt bakım serisini bir kenara bırakalım, insan tonikle, nemlendiriciyle yaptığı anlaşmayı o derece ciddiye alamıyor ama bundan güzel anlaşma mı olur? teşekkürler shiseido.
  • "i am your skin's strength. rely on me."
    "i am your skin's true shade. let me give you protection and radiance. i am the skin care"
    "i have a feeling once you get to know me, we are going to be spending a lot of time together. so let me tell you a few things about myself before we go any further"
    "i am very anti-stress"

sakınınız
  • özellikle cilt bakımı ürünleri ziyadesiyle güvenilir ve zaten bununla da ünlü japon harikası.
    ve fakat bir parfumu vardır, feminite du bois, bu markanın yaptığı en başarılı üründür, yoktur üstüne
  • iyidir guzeldir ama yasli ciltler icin bir seri uretmistir ki bu seriyi uyanik kozmetikciler* gencecik kizlara satmakta ve ciltlerini muşmulaya çevirmektedirler.
  • pureness serisi tamamen genç ciltler hatta ergenlik döneminde yağlanmaya meyilli ciltler için olan markadır bu, hiçbir şeyi atlamaz, herkesi düşünür.
  • shiseido relaxing fragrance.. temiz, ferah ve cezbedici.
  • body creator adli selulit kremi (evet her kadin seluliti olsun, olmasin bu kremleri kullanilir; kullanmayan da tez vakitte kullanacaktir) ile birlikte minik bir cam sise veren kozmetik firmasi. "eeeaa ne var bunda?!" demeyin zira, bu urunu satan japon kiz sifira yakin ingilizcesiyle "you drink it, drink drink" diyip uluslararasi icme hareketi (sag el yumruk yapilmis, basparmak kaldirilmis halde agza goturulur ve kafa hafifce geriye atilarak sanki eldeki sey iciliyormus gibi yapilir) yapmis ve icime korku salmistir. ayrica urunun uzerinde tek kelime latin harfiyle yazilmis kelam bulunmamasi kizin ciddiyeti konusunda da bilgi sahibi olmami engellemistir. "ulan nassil yahu, dalga mi gecti acaba, parfumeriden alinan sey icilir mi beaahh?" diye dusunup sonra, ulkemizdeki guzide guzellik uzmanlarina "ooee afedersiniz benim basima boyle bir olay geldi acaba bunu icmek guvenli mi?" diye butun cesaret toplanarak sorulmus ve "evet efendim, shiseido coca cola ile bir anlasma yapti ve boyle bir icecek cikartti. ancak henuz turkiye ye gelmedi" yaniti alinmistir. ben yine de turkiye ye gelmeden icmeyim diyorum oleceksek birlikte olelim hatta olumumuz body creator'lardan olsun.
  • 1997 yılından beri türkiye distrübütörü vepa kozmetik olan marka.
  • shiseido elixir isimli urunlerinin harikalar yaratabildigini dusundugum, japonlarin en eski ve bilinen kozmetik markasidir. ancak yeni nesil japon kizlari artik daha cok kose ya da kaneboyu tercih ediyorlarmis. cunku shiseido cilt bakimi urunlerinde harika olmasina ragmen renkli kozmetikte cok genis bir renk skalasina sahip degil.
hesabın var mı? giriş yap