• borland'in bir zamanlar yaptigi icinde hesap makinesi address book gibi ufak tefek ozellikler bulunan kullani$li tsr yazilim..
  • rancidin süper bas girişine sahip başka bi gaz parçası...
  • hollywood'da zenci aktörlere verilen diğer isim.
  • chuck norrisin başrolünde olduğu bir film. her ne hikmetse, dilimize yan vuruş olarak çevrilmiştir
  • filmlerdeki acınası insanlar. ya daşakoğlanı olurlar, ya da filmin sonuna sağ çıkamazlar. bütün karıları, parayı filmin starı yerken bu adamlar mal mal bakmakla yükümlüdür. ve de en kötüsü "once a sidekick always a sidekick" gibi bir atasözünün bulunmasıdır, çok nadiren sınıf atlayıp ana karakter ya da boss olurlar...
  • chuck norris'in başrolünde değil,yan rolünde oynadığı bir filmdi.azimli ama asosyal genç uzakdoğu sporları yarışmasına katılır,takımı tamamlamak için bir eksikleri vardır,filmde kendisini oynayan chuck norris aniden peydah olur ve kupaları leblebi gibi toplamaya and içerler.olaylar gelişir.
  • bir yukselen trend, bir gosterge, bir statu sembolu. t-mobile'in cikardigi, her unlunun elinde uzerindeki elmas taslariyla gorebileceginiz bir gadget. ne yapiyor peki?

telefon yerine kullanilabiliyor, keyboardu var, oyunu var, web browseri var, im'leri var, paraniz varsa fotoraf da cekebiliyor, mesaj cekilebiliyor. yani pda gibi bir sey.

"eww sidekickimi partide dusurdum tum kayitlarim yokoldu!" demenize gerek yok, modern tip ona da cozum buldu. flash memory'si var ama isterseniz hersey, remote bir data serverinda duruyor.

"everybody needs a sidekick" sloganiyla satiliyor. paris hilton'un izinden gitmek istiyorsaniz kacirmamak gerek.
  • ikincisi de yakinda gelecek olan normalde klavyenin uzerinde olan ekrani kivip acinca (ki donuyor bu islem sirasinda) ekranin ters donmesine hasta oldugum alet. (ne oldugunu tam olarak aciklayamadim biliyorum. anlatilmaz yasanir)
hesabın var mı? giriş yap