• jet hızıyla mesaj başlığımı değiştirip, yine jet hızıyla hatta o kadar jet ki benim bile haberim olmadan sorunumu çözdüklerini iddaa eden ve benim yerime, benim mesajımın altına hatta ve hatta benim sorunuma, bana sormadan sorun çözüldü sırıtan suratı koyan sitecik.
  • çok eskiden en kötü entrylerim arasına tepeden giren şu entry'i yazmıştım. uzun zaman sonra yine başıma gelen, darty ve teleservice tarafından müşteri haklarının hiçe sayıldığı, hatta benimle dalga geçilen bir olay sonrası sinirle her yere şikayet yazarken şikayetvar.com'u da kullanayım dedim. bakalım o günden beri ne değişmiş:

öncelikle şikayetvar.com müşterilerin özgürce şikayet yazabildiği bir site değil. zaten hiç öyle olmamıştı ama artık iyice firmaların oyuncağı olmuş, onların suyuna gidiyor. hiç bir yazdığınız pre-moderasyondan geçmeden yayına girmiyor. bu sırada da markaların imajını bozacak, onları kötü gösterecek her cümle, şikayet gönderenin hiç bir şekilde izni alınmadan "düzeltiliyor". mesela benim şikayetim basbaya arızalı bir ürünün arızasının gerizekalı teknik servis tarafından tespit edilememesi ve aynen geri gönderilmesiydi ve bunun için yazdığım şikayet başlığı "teleservice arızalı ürünün arızasını tespit etmekten aciz" şeklindeydi. yayına girmeden önce hemen bu düzeltildi ve "teleservice - ürün değişimi istiyorum" olarak değiştirildi. bu iki cümle arasındaki özne, yüklem, anlam farkı bile yaklaşımı anlatıyor. ayrıca şikayet metnimin içindeki hiç bir zaman küfüre, terbiyesizliğe kaçmayan ama firmanın aciziyetini en detaylı şekilde anlatan tüm yerler kesilerek standart bir "ürünüm arızalı çıktı değişim istiyorum" formatına sokuldu.

ayrıca şikayetvar.com sorunun çözülüp çözülmediğini belirleyecek kişi olarak şikayetçiyi değil, firmayı kabul ediyor. şikayetimin altına firma tarafından "lütfen daha çok bilgi verebilmemiz için imei numaranızı tarafımıza iletiniz" şeklinde yorum düşülüyor, bu sırada da şikayet statüsü "çözüldü" yazan ve gülücük saçan bir surata dönüşüyor. evet, şikayetim imei numaramı benden istememenizdi, şimdi isteyince tüm sorun çözüldü. bunun aynısını şikayetin altına yazdım, ama yayınlanmadı. statü de "çözülmedi" haline dönmedi.

sonuç olarak şikayetvar.com, hizmet ettiği ve reklam aldığı firmaların kölesi olmuş, onların bakış açılarını müşteri memnuniyetinin üzerinde tutan, firmaların çözmediği sorunları çözmüş gibi gösterip %100 sorun çözme yalanıyla mastürbasyon yaptıkları bir platformdur. soruna yol açan firmayı telefonla aramaya alternatif bir yol sunmayıp, bir de çözülmemiş sorunu çözülmüş gibi gösterip iyice sinirinizi bozmak için idealdir.

peki şikayetvar.com'da şikayet edilebilen firmalar arasında şikayetvar.com'un kendisinin neden olmadığını hiç düşündünüz mü?

haydi bu yazdığımı da yayına alınmadan önce düzeltin sevgili şikayetvar.com çalışanları? onu yapamıyorsanız da sıradan kötüleyin, belki bir işe yarar. hepinizin topunu dikeyim ben. seni seviyorum ekşi sözlük.
  • çok uzun zaman önce daha ciddi çalışan, hatta mümkünse tüketici koruma heyeti ile birlikte çalışan bir ikamesinin çıkması gerekiyordu. hala tek olması ve şirketlerin kölesi olması baya acıdır.
    (bkz: paranın yüzü sıcaktır)
  • tüketicilerin sorunlarını çözmek yerine üye firmalara pr hizmeti sağlayan web sitesi.

bir numarası yok.

bir banka veya şirket ile sorunun oluyor. buraya yazıyorsun hacı. ikinci gün, banka veya şirket, matbuğ bir yazı yayınlıyor, bir de sorun çözülmüştür diye gülen surat koyuyorlar.

sen, lan sorun çözülmedi, devam ediyor, bunu kabul etmiyorum falan dediğinde de görmezden geliyorlar. mesaj atıyorsun yayınlamıyorlar.

kaç defa başıma geldi.

problem yaşadığın şirketin "biz müşteri odaklı bir firmayız" yalanına araç olduğun ile kalıyorsun.

bence tüketici dernekleri bir araya gelip benzer bir web sitesi açmalı. bunlar da ekmek yemesinler bu işten!
  • bir firmadan 9 ekimde internetten aldığım ürün için şikayette bulundum 5 gündür kargoya veremediler ürünümü, firmanın müşteri temsilcileri ilgisiz ve kargonumun yeri belirsiz durumda diye yazdım.
    sikayetvar.com sitesi gidip bu şikayetimdeki metni düzeltmiş sağolsun. devrik cümlelerimi ve şikayet etiğim konuyu bi güzel saptırmışlar.
    ürün elime ulaştıktan ve firma tarafından aranıp onaylandıktan sonra, internet üzerindeki şikayetimi sanki bugün yazmışım gibi aktif etmişler.
    aynı gün de karşı firma siparişin ulaştığını yazıp çözüme ulaştırmış.

sanırsın ki anında cevap vermişler
    8 günde verilen cevabı aynı gün gibi gösterip firmanın sorunları çözme kabiliyetini arttırdılar sayemde
  • neyi, nasıl yazdığınıza dikkat eder, şikayet ettiğiniz konuyla ilgili olarak vurucu kelimeler seçerseniz, sizi gerçekten amacınıza ulaştıran site olmakta. annemle birkaç defa işim düştü. firma ya da sorunlu ürünümüzle ilgili şikayetimizin nasıl olacağına dair oturup kafa patlattık, benzer sorunları yaşayan insanların şikayetvar.com'daki yazılarını ve akıbetlerini okuduk. tüm bunlara dikkat edip firma ya da ürüne dair şikayetimizi yazdıktan sonra, şikayet ettiğimiz firmalar kısa sürede kul köle oldular. bize en kısa sürede ulaşıp gerekli işlemlerin yapılması için çaba sarf ettiler. sağolsun sikayetvar.com bunlara hep ön ayak oldu. zaten şunun şurasında türkiye'de, bir firmayı ya da ürünü doğru düzgün şikayet edeceğiniz, derdinizi dillendirebileceğiniz kaç platform var ki. yedikleri haltlar, yaptıkları kusurlu ürünler yüzünden her gün şikayet alan onlarca firmaya kalsa, başta şikayetvar.com olmak üzere tüm şikayet siteleri toptan kapanırdı.
  • mesela girdiniz bu siteye, bir şikayet yazdınız.
    diyelim ki ekremdaldurban ve mahdumları ltd şti adına şikayet yazdınız.
    sonra kalkıyor ekremdaldurban ve mahdumları ltd şti sizi arayıp her şeyi inkar eden bir konuşma yapıyor. problem çözmekten çok uzakça!
    sonra da yazdığınızın altına ekremdaldurban ve mahdumları ltd şti

sayın www.sikayetvar.com yetkilileri,

tüketicimize gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

bilginize sunarız.

saygılarımızla,

ekremdaldurban ve mahdumları ltd şti danışma merkezi

site ne yapıyor? şikayetinizin yanına,

3141151515 numaralı şikayetiniz çözüldü durumuna getirildi.

yazıyor.

öncelikle bunu okuyorlarsa az sonra yazacaklarımı daha iyi okusunlar
    "sigimin başı çözüldü"

sonra diyorsun ki hayır çözülmedi bi daha yazıyorsun, yine çözüldü diyor herifin oğlu.
    bense yine tekrarlıyorum,
    "sigimin başı çözüldü"

birde müşterisine en önem veren mi müşteri memnuniyeti mi ne onda garanti bankası birinci gibi.

vay aq.
  • çözülmeyen problemlere çözüldü diyerek cebini dolduran oluşum. özetle şikayetvar .com ama çözümyok .com.
  • eskiden sağladığı faydayı artık sağlamadığını düşündüğüm, kullanıcıların sorunlarına böyle duyarsız davranmaya devam ettiği takdirde adresini www.mikimdeolurmu.com seklinde degiştirmesini önerdiğim sitedir.
  • yazdığınız şikayetin incelenmesi fazla zaman alan sonra da müşteriyle iletişime geçildi diyerek çözüme ulaşıldığını söyleyen ama bu çözümün ne olduğunu paylaşmayan site. zannımca burda üstlerde olmak için para veren şirketler var. tabi bu tamamen varsayım. elimde bir veri yok. önsezi.
hesabın var mı? giriş yap