• muhtemelen birşeylerin hıncını çıkarmaya çalışan personeldir. maaşına zam istiyor olabilir.
  • açık bir gerçektir. haklısın dostum. bunlardan çok var etrafta.
  • zamanında ilaç firmasında çalışırken fazlasıyla gördüğüm personeldir.

taşıt tanıma halkasına 15 metre kablo ekleyip özel aracına yakıt koyduranı bile gördüm.
  • dusman malını sirket malı gibi kullanmasıda gözlemlenir.bu yüzden patronların vazgeçilmezidir.
  • araçla kaza yaparsa tamir masrafı maaşından kesilecek olan personeldir.
  • kendi malı gibi kullanmasından iyidir.
  • tüsiad gibi başlık.
    personeline gavur muamelesi yaparsan o da sana yapamadını senin malına yapar.
    atasözümüz bile var
    (bkz: kertenkele sikti bacını benden mi alıyon hıncını)
  • ahlaksız personeldir.

bir ilaç şirketinde çalışan arkadaşım var. bir yere gideceğim neyse bu da oraya gidiyormuş. beni de bırak dedim. çocuk şirket arkadaşını öyle hor kullanıyor ki benim içim acıdı. bozuk yoldan takır tukur gidiyor. yavaş sür lan dedim. şirket arabası kanka boşver dedi. neyse yine bir gün bunun şahsi arabasına bindim. çocuk asfalt yolda cm cm ilerliyor. bu tamamen ahlaksızlıktır. bu arkadaşla irtibatımı kestim artık görüşmüyorum.

buradan ayrıca şirket yetkililerine sesleniyorum. araçlara hız limiti koyun. bunlar aynı zamanda trafiği tehlikeye atıyorlar. altına şirket aracı egea alan ölümüne araç kullanıyor. arabada sorun olduğu zaman nasıl olsa şirket yaptırıyor. bunların umrunda bile değil.

yolda seyir halindesin. bunlar arkana geçiyor. selektör atıyorlar, korna çalıyorlar. e kardeşim hız limiti belli, kurallar belli. senin derdin ne? hadi biz neyse bunlara alıştık ama acemi şoförler var. çok panik yapıyorlar. özellikle kadın sürücüler. arkadan deli gibi gelen aracı görünce gariplerin eli ayağı dolaşıyor. gaz fren karıştıran oluyor. kazaya sebep oluyorlar. sonra tabi bunlar basıp gidiyorlar. kaza olduğu zamanda kadınların sürdüğü araç işte böyle olur diye toplumda önyargılar oluşuyor.

lütfen buna çare bulun. trafikte terör estiren şirket araçlarını görmek istemiyoruz.
  • kendini sevmeyen, değersiz hisseden kişi davranışı. nerde işini düzgün yapmayan birini görürseniz bilin ki o kişi degersizlik hisseden biridir. kibrine, sahte güvenine, övünmesine aldanmayın.
  • sıfır kilometre olarak kendisine teslim edilen kiralık filo aracını. 2 yıl boyunca 88.000 km kullanıp, tek bir bakıma bile götürmeyerek fabrikada konulan yağ ile teslim eden kişi gördü bu gözler. çalıştığı firmaya değil, kendisine saygısı olmayan insanların yapacağı işler bunlar.
hesabın var mı? giriş yap