• (bkz: yigido)
  • istanbul'da en çok nüfusa sahip milletin arasında var olmaktan mutluluk duymaktır.
    yakılanlardan olmak daha bi gurur vericidir, yakanlardanım demek çok zordur; zira utanç vericidir.
    sivaslı olmak; her evde saz bulundurmak, güzel sese sahip olmak, derin bakışlara sahip olmak ve türkü söylemekle eş değerdir.
    bunlara haiz olmayan sivaslılar kınanır; zira ayıptır.
  • girdiğiniz her ortamda bir hemşehriye rastalayabilme ihtimalinizin yüksek olmasıdır.. bölünerek mi çoğalıyoruz nedir anlayamadım..
  • selçuklu ve cumhuriyet yapılarının aynı meydanda sergilendiği açık hava müzesini farkında olmadan hergün gezmek.

(bkz: empati/#25356011)
  • karşılaştığınız her on kişiden üç nokta onyedisinin hemşehri çıkmasıdır sivaslı olmak. herkes sivaslı lan , vaktiyle kendi başına ülke olsa kimse itiraz etmezmiş sanki.. rakamları hem yazıyla hem de küsüratlı verdim ki kaynak sorulmasın .
  • uşak' ta ilçe olmaktır.
  • içinde yaşayan birçok katil ruhluya rağmen güzel şeydir.

zira tarihe mal olmuş birçok insanla hemşehri olmaktır.

*hele bir de zaralı olursanız tadından yenmez.
  • hiç gitmediğin, hiç görmediğin ve asla merak etmediğin memlektinin hakkında en çok akılda kalan şeyin bir katliam olmasının acısını hissetmektedir. şehrimde yaşayan arkadaşım halen insanlarının zihniyetlerinde bir arpa boyu değişiklik olmadığını ve eski tas eski hamam devam ettiğini birinci ağızdan söylemiştir. beni hiç şaşırtmadı aslında..

hiç bir zaman kendimi ait hissetmediğim ve hissedebileceğimi sanmadığım, benim için herhangi bir ilden farkı olmayan yerdir.
  • yakan mısın yakılan mısın? sorusuna defalarca maruz kalıp bunun acısını bir ömür boyu yaşayacağını bilmektir.
hesabın var mı? giriş yap