şükela:  tümü | bugün
  • geçen pazar oynanan galatasaray maçında akılları trabzonspor ile oynanacak kupa maçındaydı. hafta sonu oynanan lig maçları sonucunda küme düşme potasına tekrardan girince, bugün oynanan trabzonspor maçında akıllar hafta sonu oynanacak karabükspor maçındaydı.. kısacası akıllara durgunluk veren bir takım.

ben bu cümleleri yazarken aklım nerde inanın bilmiyorum..
  • beyin fakirine bak hele sen. sivasspor, başakşehir'i örnek alacakmış. başakşehir dediğin takım, sağ bek caiçara'ya 3m euro bonservis ödedi. sol bek clichy'e ödediği maaş'ı duysan dudağın uçuklar.

aynı anda demba ba, robinho, adebayor, bajic'in maaşını ödeyebilecek maddi güce sahipti.

sivasspor, emre kılınç'ı boluspor'dan 900 bin tl ye transfer etti. mert hakan yandaş'ı menemenspor'dan buldu getirdi. ortalama yabancıları 400-500 bin euro'ya oynuyor.

sivasspor, başakşehir'in nesini örnek alsın zeka kıtı herif. lan ne boş adamlar yazıp çiziyor artık şuraya.
  • riza çalımbay'in elinde neredeyse baştan kurulan ve anadolu takimlarinin daha önce denemedigi ya da denese de beceremediği sistem ve oyun anlayışıyla sahaya yayılan ve ligin hali hazırda lider ve en iyi takımı.
    peki nedir bu oyun anlayışı? sivasspor içerde ya da dışarda farketmeksizin topun arkasına geçen ve kompakt bir şekilde sahaya dağılan, takim boyunu mümkün olduğunca kısa tutan bir takim.
    klasik kontra kovalayan, kendi sahasında bekleyip, bir tane araya sıkıştırayim mantalitesi değil bu. savunmayı geride kurmuyor, mümkün olduğu kadar öne çıkarıp, en uçtaki santrforu da mümkün olduğu kadar geri gelip takım savunmasına yardım edip takım boyunu 30-40 metreye kadar çekiyor. diğer anadolu takımlarından farkı da bu.
    sadece birbirine yakın oynayan alanı kapatan bir oyuncu grubu degil; ayni zamanda temasli oynayan, rakibin yüzünü döndürmeyen, agresif bir takım sivasspor ve en önemlisi de mükemmel bir geçiş oyunu takımı. süper lig seviyesinde bir takım olarak bunu harika uyguluyorlar. kapılan toplarda 2-3 pasta ip gibi kaleye gidip cok rahat pozisyona giriyorlar.
    sen, top bende oyunun hakimiyim diye düşünürken, bir anda 2 tane golü kalende görebilirsin.

böyle bir takımı son derece düşük maliyete scouting başarısı ile kurmak da büyük maharet. kaleye fransa 2. liginden son derece yetenekli kaleci, portekiz liginden ofansif ve defansif anlamda sırıtmayan sağ bek, birisi ptt liginden diğeri de yine ptt'ye düşen akhisarspor'dan alınmış ve temasli oyunu seven iki tane size'li stoper ve ligden düştüğü zaman gençlerbirligi'nden alınan sol bek, beşiktaş'tan kiralık gelmiş sağ bek orijinli devşirme 6 numara, ligin kaşarı, değeri bilinmemis istikrar abidesi ve tam bir modern 8 numara katkısı veren, gol yollarinda son derece etkili hakan arslan, hem geçiş oyununa hem set oyununa adapte biri boluspor, diğeri menemenspor'dan alınmış emre kılınç ve mert hakan yandaş, sol açıkta yetenekli bir brezilyalı ve santrfor olarak da, yetenekleri kısıtlı ama rakiple boğuşan ve sırtı dönük servis yapan yatabare ve yedeğinde premier lig görmüş yaşlı kurt kone.
    velhasıl, sivasspor doğru formasyon ve doğru yapılanma ile çok iyi işler başarıyor ve şampiyon olamasa dahi zevk veren, temaşa oyunu olan futbolu güzelleştiren bir takım olarak ligimize renk katıyor.
  • bugün itibariyle ptt 1. lig'e düşmüş takımdır. bakmayın buradakilerin "layığını buldu, iyi oldu" demelerine. objektif bakan herkesin de bildiği gibi sivasspor'un yeri kesinlikle ptt 1. lig değildir. umarım tez zamanda amatöre kadar düşer amına soktuklarım.
  • bu sezonki mottosu yoksa size henüz saplamadık mı olan süper lig takımı.
  • bir besiktasli olarak 4 büyük harici tum takımların sampiyon olmasini istiyorum. zaten avrupada avucumuzu yaliyoruz, lig şenlensin biraz.
  • ilk yarısını lider bitirdiği 2007-2008 sezonunda galatasaray şampiyon olup sivas 4.

yine ilk yarısını lider bitirdiği 2008-2009 sezonunda beşiktaş şampiyon olup sivas 2. olmuştu.

velhasıl fenerbahçe’ye şampiyonluk hediye etmemiştir şimdiye kadar. bilakis bir sonraki sene 2009-2010’da fenerbahçe bursa’ya şampiyonluk hediye etmiştir. çünkü fenerbahçe cenabetliği bunu gerektirir.
  • bugün aldığı sonuçla süper lige tekrardan dönen takımım. geçen sene düştüğünde buralarda salya akıtanlar vardı bu lig sivassporsuz olmaz kaldığımız yerden devam.
  • 10 kişiyle bile deplasmanda beşiktaş'ı yendiler. hiç ezilip sinmediler. 90+2 de kornere gidecek bir top vardı. normalde türkiye'deki her takım orda topu kornere bırakır, kornerde 1 dakika yerdi. sivaslı oyuncu topu yakalayıp ortaya çevirdi ve golü aradı. bu kangalın dişine kan değmiş.

umarım galatasarayımın bok gibi oynadığı sezonda sivas şampiyon olur.
  • maalesef bu takımın sevilmesi için iğrenç denilebilecek bir baskı bulunmakta. "memleketinizin takımını tutun." olllldu canım. başkanı mecnun odyakmaz ve teknik direktörü bülent uygun olan bu takımı, temyiz kudretine sahip olduğum sürece sevmeyeceğim, sivas'lı olsam da bu takımı tutacağıma gider 1860 münich'i filan desteklerdim. umuyorum ki avrupa'da da fark üstüne fark yerler; zira "vay lan türk takımına bak, nasıl başarılı oldular." diye başarılarıyla övünebileceğim bir takım değil. nispeten başarılı olduğu iki üç sezondur muhteşem ve organize futbol anlayışı veya ne bileyim kazanma azimleri yerine indirilen klübe camları, sadece üj-bej kişinin gönlünde yaşanan şampiyonluklar, la ilahe illallah'lar ve muhsin yazıcıoğlu'na yazılan şiirlerle anılan bu takımı sevmeyen insanlar çıktığında da "ama memleket.. anadolu..??!?" ayağı yapmasın kimse. ben nasıl ki sivasspor'u destekleyenlere "başkanınız şöyle, teknik direktörünüz böyle. nasıl tutarsınız bu takımı?!" demiyorsam, şahsımın da benzer saçmalıkta cümlelerle muhatap olmamasını temenni ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap