• galatasaray'dır, ekip bükmeye gerek yok. adamlar şampiyon kuluplerde yarı final, şl'de çeyrek final oynadı.
  • galatasaraydan başka cevabı olmayan soru.

sırf manchester united'ı, cantona'lı united'ı eleyip seribaşı kuralını getiren,
    fatih akyel'in acemiliği yüzünden juventus, rosenborg ve athletic bilbao'nun olduğu grupta averajla çeyrek finali kaçırmış,
    şampiyonlar liginde ilk golü atan,ilk puanı alan, ilk galibiyeti alan, ilk kez gruptan çıkan, ilk kez çeyrek finale çıkan,
    toplamda 5 kez grup aşamasında ilk ikiye girip, iki kez çeyrek finale çıkan,
    türk takımlarının juventus, barcelona, real madrid gibi takımları yenebileceğini ve hatta eleyebileceğini gösteren,
    şampiyonlar ligi tarihinin en çok puan toplamış 25 takımından biri olan takımdır.

fenerbahçe zico zamanında çeyrek finale çatır çatır top oynayarak çıkmış, chelsea gibi takıma kök söktürmüştür.

beşiktaş bu sene her ne kadar zayıf gibi görünse de oldukça potansiyelli takımların olduğu grubu eze eze lider bitirmiştir.

trabzonspor yine katıldığı ilk şampiyonlar liginde beklentilerin üzerine çıkmıştır.

şampiyonlar liginin en başarılı türk takımı da galatasaraydır.
  • götünüzüde satsanız galatasaraydır.
  • abi galatasaraylı hırtonun biri beşiktaşlılar adına başlık açıyor. sonra yine galatasaraylılar cevap veriyor. şu başlığı görünce inanın ben ve diğer tüm beşiktaş taraftarları kim bu dalyarak diye içinden geçirmiştir. şu ana kadar avrupada en başarılı takımın galatasaray olduğunu herkes biliyor. biz de biliyoruz. ama saçma sapan hareketlerlerle başarımıza gölge düşürmeye çalışmazsanız seviniriz.
  • besiktas dersek, aslinda icinde turk barindirmayan takimdir diye duzeltmek gerekecektir. turkiyeyi bilmeyen birisi izlese ulkede zencilerin yasadigini sanacaktir.
  • 19. galatasaray 24 kez katılmış. 56g 40b 67y 207 atıp 250 yemiş.
    47. fenerbahçe 25 kez katılmış. 32g 19b 52y 118 atıp 175 yemiş.
    54. beşiktaş 19 kez katılmış. 26g 18b 34y 81 atıp 121 yemiş.

19. sıra iyi başarı. kulüplerimiz biraz iyi yönetilse çok daha iyi yerlerde olabilirdik. yalnız fenerbahçe kura konusunda hep talihsiz olmuş.
  • güncel durumda beşiktaş‘tır.

zira biri en son 4’er yiyerek veda etmişken bu kulvara diğeri de neredeyse 10 yıldır hasrettir böyle mecralara.

edit : 4’er dediğimizi güncellemek gerekirse 5’er ve 6’şar olmuştur
  • bir bu kadar daha katılıp, minimum 4 kere gruptan çıkıp 2 kere de çeyrek final görürsek o zaman en başarılı takım beşiktaş olabilir ama o gün gelene kadar en başarılısı galatasaraydır.

edit: jamalthefare uyardı 1 de yarı final varmış
    edit2: oziwankenozi de uyardı 3 çeyrek final oynamış.
    edit3: bir notta kendim düşüyorum. ben beşiktaşlıyım araştırmadan ortalama, hafızada kalan bilgilerle galatasaray takımının başarılarını belirttim güzelce uyaranlar olunca düzeltiyorum da bana gelip karlofça anlaşmasının imzalandığı yıllarında olan maçları nasıl görmezden gelirsin demeyin lütfen :)

not:abuşuneskitakımıspor
  • pazar günü ibb'den 5 gol yiyen takımdır. ulan ne hale getirdin koca kulübü dursun.

musleraspor
  • çıtayı en çok yükseltendir.

yani; şampiyonlar liginde bir yarı final, üç çeyrek finali görmüş galatasaray'dır.
    ardından tek çeyrek finalle fenerbahçe gelir.

bu sene beşiktaş final oynarsa en başarılı o olur,
    seneye misal eskişehirspor ilk katılımda kupayı alır getirir o olur.

edit: alexspor

bi daha edit: krang nickli suser arkadaştan uyarı geldi, gs o dönem şampiyonlar ligi değil, şampiyon kulüpler kupası iken yarı final görmüştü. yanlış hatırlamıyorsam daha sonra galatasaray'a gelecek olan hagi'li ştau bükreş takımına elenip finale çıkamamıştı.
hesabın var mı? giriş yap