şükela:  tümü | bugün
  • küçük maçlarda kral olan iki hırvat hocanın karşılaşması.

küçük maçlarda kral ol, büyük maç gelince korkudan altına et bütün sistemini taktiğini değiştir, sonra o derbileri ve büyük maçları gol bile atamadan kaybet; ligi üçüncü bitir.

ortak özellikleri çok bu iki teknik direktörün.
  • tudor olmadık zamanda karabüksporu yüzüstü bıraktı. feridun tankut açıklaması için.

biliç ise bakıldığında evliya değildir kabul, fakat besıktasımızın sıkıntılı döneminde -west ham ve newcastle cok bastırmasına rağmen verilmiş sözüm var diyerek - yanında olmuş, statsız zamanımızda elinden geleni yapmıştır.
  • tudor sikecileri ve tinercileri siken adam olarak tarihe gececekken, bilic galatasaray'dan tokmak üstüne tokmak yiyen bir hırvat köylüsüdür.

küstahlık etmeyin.
  • tudor şampiyonluğa koşuyor. bilic'te böyle bir şey gözlemlenemedi.
  • ikiside derbi özürlüsü olan teknik direktörler.
    ben igor tudor’u önde görüyorum taktik ve disiplini bilic’ten çok daha iyi.
  • ikisi de maçı en güzel yerden seyreder ve üzerine para alırlar.
    ikisi de alınan kıytırık bir galibiyet sonrası basın toplantısında atar gider ve şov yapmaya bayılır.
    ikisi de iş derbilerde takım idare etmeye gelince süt dökmüş kediye döner.
    ikisinin de daha önce futbolculuk yaptıkları ülkelere teknik direktör olarak kapak atma hayali vardır.
    biliç, uefa avrupa ligi'nde ilerleyip arsenal ve tottenham'a kök söktürüp liverpool'u da eleyip kulüp tarihine geçince bunu başarmıştır.
    tudor ise henüz temmuz ayında ismi zor okunan bir isveç takımına elenince italyan takımlarına rakip olamadığından en azından bu sezon bu fırsatı tepmiştir.
  • bilic ile tudoru karsılastırmak ayıptır günahtır .biri hırvatistan milli takımında basarılı olmus ,3 yıl premier lig de iyi kötü takım calıstırmıs ,beşiktaşı nerdeyse 0'bütçe ile yönetmiş şampiyonluk potasına sokmus ,uefa da kısıtlı kadroyla basarılı olan bir teknik direktör.tudor hakkında yazacak bişey bulamadım.
  • slaven bilic; pedro franco, necip, tolga zengin, serdar kurtuluş, ismail köybaşı defansıyla müthiş işler başardı.

tudor slaven bilic’in performansını rüyasında göremez.