• gidip görmediğim ama internette gördüğüm fotoğraflardan sonra merak ettiğim bir yer. 86 yılından beri antalya'da yaşıyorum, antalya gayet sıcak bir yer ve bu sıcakta bile 7 metre ve üzeri karla mücadele ederken görmek ve bunun antalya'ya bağlı bir yerde olduğunu bilmek biraz ilginç geliyor bana. bilmiyorum akseki'yi gördükten sonra da benzerini düşünmüştüm burası antalya'ya değil de konya'ya bağlı olsa bu kadar şaşırmazdım mesela. saklıkent'i saymıyorum çünkü orası nerdeyse burnumuzun dibinde ve orda öyle çok da bir kar yok diğer yaylalarda bile daha fazlası bulunur.

soğuk fotoları için tıklayın *

https://www.ntv.com.tr/…iyor,7avcleihrk-8me_rdc8waq
    antalya'da 7 metre karla kaplı söbüçimen yaylası yolu açılıyor ...
  • alanya - konya arasında - ki galiba alanya'ya bağlıdır - dağlar arasında, göl kenarında, yemyeşil bir yayladır söbüçimen
    3-4 sene öncesine kadar - ki belki hâla yapılıyordur- her sene , yörükler derneği tarafından organize edilen; yağlı güreşler, yayık ayranı ve türlü yörük fasilitlerle süslenen yörük şenlikleri burada yapılırdı
  • aynı zamanda karabük'ün eskipazar ilçesine bağlı bir köy.
  • alanya-konya-manavgat arasında yer alan 2000 metre üstü rakıma sahip olan yüksek yayla. eskiden burada düzenlenen yağlı güreşler artık gökbel yaylasında düzenlenmektedir.
  • google maps'te aratarak bulunamayan yayla
hesabın var mı? giriş yap