• burada köpeklerin herhangi bir suçu olduğunu zannetmiyorum, büyük ihtimal köpekleri tahrik etmiştir.

geçen gün de sokak köpekleri kendilerini tahrik eden bir çocuğu öldürmüş, eskişehirde kendilerini tahrik eden bir çocuğu ısırmış, gene bir başka yerde kendilerini tahrik eden bir kadını diri diri yemişlerdi.

sokaklar bizim değil arkadaşlar, köpeklerin. köpekler şehirler kurulmadan öncesinden beridir şehirlerde yaşıyor, o yüzden sokaklar köpeklerin doğal yaşam alanı. farkındaysanız ayakları da "potin" şeklinde evrilmiş. bu her şeyi kanıtlıyor.

biz köpeklerin doğal yaşam alanlarında olduğumuz için onlardan özür dilemeli ve elimizden geleni yapmalıyız. mesela sokak köpeklerini beslemeliyiz ki, başkası geldiğinde mama var zannedip üzerine atlasınlar, mama olmayınca da adamı ısırsınlar.

çünkü insanlar çok kötü bütün insanlar ölsün, köpekler ise çok ciciş, o mamamio.

/köpeksever mode off
  • "keşke cebinde biraz ekmek taşısaymış da verseymiş o zaman bişey olmazmış" diye düşündüren haber. kesin daha önce başka bir ataşe bir kötülük yapmıştır bu köpeğe, yoksa köpekler hiç saldırmaz ki çünkü.

--- spoiler ---
    çankaya’nın ilkbahar mahallesi 612. sokak civarında çete halinde gezen sokak köpekleri, belçika ticaret ataşesi’ni ısırdı. ataşe, güven hastanesi’nde kuduz aşısı oldu.
    --- spoiler ---
  • belçika ataşesi, sokak köpeklerinin gözlerinin içine bakıp onlarla konuşmayi deneseydi, eğilip başlarını okşasaydi kesinlikle saldirmazlardi.
  • (bkz: köpeklerin sokak hayvanı olmaya uygun olmaması)

not: bir tane de köpek dostu gelip yazamamış. bizim milleti ısırınca köpekler haklı; belçika ateşesini ısırınca ses soluk yok. sokakta köpek olmuyor işte belli. sayıları arttıkça ve sürüleştikçe saldırı riski artıyor. cüsseli ve etçil bir hayvan böyle kontrolsüz olmuyor.
  • (bkz: hayvanseverlerin sessizliği)
    (bkz: sokak köpeklerinin uyutulması gerekliliği)
    (bkz: türkiyede hayvanseverlik sorunu)
    (bkz: sokak köpeklerinin bir güvenlik sorunu olduğu gerçeği)
  • iki köpek sürüsü saldırısı gözlemledim ki birisinde hedef bendim; ikisi de istanbul'daydı ve gayet merkezi yerlerde parklardaydı. canis istanbuliensis, canis ankariensis diye alt türleri olmadığından her ilde olabilecek saldırının bir örneğidir. kaldı ki, köpek pisliği çok ciddi bir sorun. kediler gibi değiller; her zemine dışkılayabiliyorlar. işkembe-i kübradan zırva sapan istanbul'dakiler evcil; ankara'dakiler vahşi diye uçmamak lazım. saldırganları ayıklanabiliyorsa; teknik olarak mümkünse ayıklanmalı; yoksa sokakta hiç sahipsiz köpek olmamalı.
  • çok ayıp etmişlerdir. vatandaş demiyorsunuz ateşe demiyorsunuz önünüze geleni ısırıyorsunuz sayın köpek beyler.
  • iki orospu çocuğu sokakta yara bereli köpeklere mama verecek, "aç hayvanları doyurdum""yazık köpekçiklere" deyip vicdan mastürbasyonu yapacak diye sokaklara çıkamıyoruz. madem hayvanseversin sahiplensene lan köpeği orospu çocuğu.

not: o.ç. lafım yalnızca yukarıda köpeksiz sokaklar isteyenlere hakaret edenlere yöneliktir.
  • acıbadem caddesinde saldırdılar bana geçen hafta. telefonu taş atar gibi yapıp bağırdım kaçtı itler. hayvanseverler evlerinde baksın bunları. sokakta görülen, hiç bir hayvanseverin istemediği köpekler barınağa koyulsun. barınakta yer yok anlamam ben. devlet vatandaşını, misafir ataşesini korumak zorunda. taş devrinde miyiz? olmuyorsa amerikadaki gibi silah serbestliği gelsin. köpekleri seviyorsanız alın evinizde bekleyin.
  • köpeklerin eğitimsiz olmasındandır. acilen flemenkçe öğretilsin hatta baçata ve yogaya gitsinler. bakın o zaman nasıl güzel oluyor.
hesabın var mı? giriş yap