• kendi aramızda konuştuğumuz günlük alalade şeyler
  • "allahın dinlenme tesisinde bu ne sembolizm ya.." repliğiyle kahkaha attıran gibi bölümü.

kanımca en iyi gibi bölümü.
  • sokaktaki adamla laf olsun torba dolsun kabilinden yapılan ipe sapa gelmez, incir çekirdeğine eziyet konuşmalara televizyon dünyasında verilen isim.
    sokak denilen istiklal caddesidir çoğunlukla. kozmopolit bir yapıya sahip bu caddede günün her saati sokak röportajı yapan bir ekibe rastlamak mümkündür.
    "bilmiyorum öyle birşey mi olmuş", " ya evet çok sevdiğimiz bir sanatçı", "hiç tasvip etmiyoruz ama nedenini de bilmiyoruz" sokak röportajlarında en sık rastlanan cümlelerdir. bir metalci, bir yaşlı teyze, iki ortaokul öğrencisi, güneş gözlüklü sarışın bir bayan sokak röportajının vazgeçilmezlerinden olmuştur. ayrıca sokağa dahil olmadığı halde dönercilerin de fikri sık sık sorulur ki hangi dönercide ekmek arası döner kaçadır, oturduğumuz yerden öğrenebilelim.
  • gibi'nin her saniyesi gerilim ve sıkıntı dolu muhtemelen en iyi bölümü.
  • "gibi"den sıkı bir karanlık fantezi komedisi. olaylar tabii ki türkiye'de geçmiyor.
  • gibi nin iyi bölümlerinden. toplumun balık hafızasına gönderme yapmışlar. keyif alarak izledik.
  • bulundukları odanın kapısına yılmaz için hazırlanan mezar taşı bırakıldıktan sonra ilkkan'ın can havliyle kalkıp oradan gidilmesi gerektiğini söylemesi üzerine hazırlanıp çıkacaklarken yılmaz ve ersoy'un uyudukları yatağı düzeltmeye çalışmaları kahkaha attırmıştır.
  • büyük şehirlerde de yaşadım, bu işin içinde de bulundum, bu yaşıma geldim ne röportaja denk geldim ne de böyle anısı olan bir insan tanıdım. sanki olaylar paralel bir evrende gerçekleşiyor, sanki konuşan insanlar thispersondoesnotexist ürünü...

ben de domates çok pahalı demek istiyorum mikrofona, ben de ev sahiplerine filan seslenmek istiyorum, ne bileyim yetkililere de olur. ben de askeri ücrete isyan edip poşetteki yarım kilo cin biberini kameraya doğru sallamak istiyorum.

bir gün bir mikrofon bulursam muhabirin elinden çekip alacağım, doldum ayol
  • gibi nin en sevdigim 3 bolumunden biridir kesinlikle.

yilmazin inatla 'abi hepimizin hep aramizda gunluk konustugumuz seyler iste!!!!' demesi her seferinde asiri guldurdu...
  • gibi 2. sezon 4. bölümün adı
hesabın var mı? giriş yap