• yakın zamanda bizim evde vuku bulan heyecanlı olay, en az 2 erkek 2 bayanla yapılması makbul olup gerektiğinde veya arzulandığında yedek kadrolara da yer verilebilir, hoş olur, saygıyı hoşgörüyü elden bırakmamak ve hoşgörünün bokunu çıkarmamak kaydıyla tabe...
  • gecenin bi yarısı şöle konuşmaların geçebileceği ortam
    - tık tık
    - abi bi dekka işim var şimdi
    - hadi olm nomıssız seni
    (beş dekka sona)
    - nasıldı lan
    - iyi ya çalıştık işte, senin ?
    - eh işte, aa naapıyon olm ?
    - çay yapıyom
    - napcan olm çayı bu saatte, kondomları yere atmadın de mi ?
    - yok atmadım, istiyo abi ayılcakmış naapiyim.
    - nası ya? ayılınca noolcak? demin baygın mıydı?
  • şöle muhabbetlerin de geçebileceği kutsal ortam
    - sorsana bi arkadaşım seni çok arzuluyomuş diye ne diycek
    - olur mu abi, hem ben ... neyse öpmessin artık
    - ya noolcak lan nikaana mı alcan sanki, hadi sor
    (beş dekka sona)
    - yok abi istemiyo sevgi var diyo
    - nası ya, ne sevgisi olm, bu saatte sevgi mi olur, iyice sor, dur ben soriim
    - abi boşver ya
    - nası boşver, çekilsene olm
  • (bkz: shoko party)
  • bu parti sadece kemal sunalin dier 70lerdeki bi cok turk filminde asi genc tanimlamasini pekistirmek amacli kullanilmistir.
  • turk sinemasinda ilk orneklerinden birini kemal sunalin meral zerenle ba$rol oynadigi $a$kin damat filminde gordugumuz sosyalle$me vesilesi.
  • şaşkın damat'ta tanıklık ettiğimiz parti türü.. kişiler erimiş çikolatayı vücutlarına sürüp birbirlerinden tatmaktadırlar.
    tabi, namuslu aile kızları* bundan hiç hazzetmezler..
  • --- spoiler ---

şaşkın damat adlı filmde cümle içinde şöyle kullanılan isim tamlamasi: "bu ne biçim şoko partisi, daha hazir değil mi?"

meral zeren hanimefendi evin sahibesidir ve bir "soko partisi" tertip etmiştir. guvenilir bir kaynaktan aldigim bilgiye gore de soko partileri 70lerde ilk defa tupte şokella cikmasiyla patlak vermiş, insanlarin erimiş sokellayi biribirlerine surup yaladiklari pek populer bir eglence turuymus. hikayemize donersek bir noktada danseden gençliğin heyecanla beklediği koskoca bir kase (ılık olduğunu düşündüğüm) şokella gelir, ve çiftler birer tas alirlar. hatta teklifler soyle gelisir erkek kaseyi kadina dogru tutarak sorar: varmısın? kadin cevap verir: elbette. ve sonra elini kaseye daldirip suratina surer. boyle bir rituelden sonra odalara daginilir.
    ve fakat parti meral zeren'e zehir olmustur. butun partinin organizasyonunu, masrafini üstlenip üstüne de bakkaldan şokellaları alan muhtemelen odur. ancak diger herkes mutlu mesut sokella yerken onu odada soyle haykirirken goruruz, "hayir hayir birak beni, elini surme bana."

--- spoiler ---
  • https://alkislarlayasiyorum.com/…at-soko-partisi-18

dikkat: meme var, çukulatalı falan.
  • yanindaki kevaşeye "var misin" diyerek partiyi baslatan seferogullarindan suphi'dir.
hesabın var mı? giriş yap