• senin kasko inşallah milletin canını da karşılıyodur gerizekalı kardeşim.

25 yıldır hergün araba kullanıyorum istanbul'da, ben neden görmüyorum sol şeritte 60'la gideni merak ediyorum. ha bana diyinki orta şerit anlarım. ama hayal kurup kurup bunlara inanma neticesinde gelip burda ortalığı bulandırmayın.
  • erkek versiyonundan hiç bir farkı yoktur.
  • sol şeridi hız parkuru sanan erkek sürücüden daha kötü değil hiç değilse kimsenin canına kastetmiyor. yanından geçerken uyarırsınız olur biter.
  • sol şeritten 180'le giden erkek sürücülerden iyidir. yinede solu boş bırakın, yolu ortalayın siz en iyisi.
  • şu maddeyi, şuraya koyalım da bilen bilmeyen sebeplensin.

(d) bendine dikkat edebilirsiniz.

karayollarında trafiğin akışı :
    madde 46 – karayollarında trafik sağdan akar.
    aksine bir işaret bulunmadıkça sürücüler:
    a) araçlarını, gidiş yönüne göre yolun sağından, çok şeritli yollarda ise yol ve trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmek,
    b) şerit değiştirmeden önce gireceği şeritte sürülen araçların emniyetle geçişini beklemek,
    c) trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmemek,
    d) gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmemek,
    e) iki yönlü trafiğin kullanıldığı dört veya daha fazla şeritli yollarda aksine bir işaret bulunmadıkça, motosiklet, otomobil,kamyonet ve otobüs dışındaki araçları kullananlar, geçme ve dönme dışında en sağ şeridi izlemek,
    zorundadırlar.
    karayollarının belirli kesimlerinde, bu yollardan faydalanma zorunda olan hayvan sürücüleri, hayvanlarını veya hayvan sürülerini gidiş yönünde yolun en sağından ve en az genişlik işgal ederek ve imkan olduğunda taşıt yolu dışından götürmek zorundadırlar.
  • bu durumlarının tamamen aynaya bakamamalarından kaynaklandığını düşündüğüm sürücülerdir. belirli bir hız tuttururlar, hangi şeritte gittiklerinin önemi yoktur. aynaya bakmadıkları için arkadaki konvoyu, kendilerine kızanların selektörlerini görmezler, durmadan makas yediklerinin farkına da varmazlar. algıları tamamen kapalı bir şekilde sadece önlerine bakarak giderler. onları kendi haline bırakıp yola devam etmek en iyisidir.
  • sehir içinde hız kurallarına uyarak 82km olarak belirlenmiş altinyol da bu insanlardan bulabiliriz
    tanım: trafik kurallarına uyduklarini sanan insanların trafiği yavaşlatma durumu
  • 72 km sonra sola döneceklerdir, hazırlık yapmışlardır.
  • , bugün bunların yüzünden üç araba birbirine giriyordu. arkasında selektör yaparsın kornaya basarsın umurunda değil, iki eli direksiyonda ne sağa bakar ne sola öküz gibi gider.
hesabın var mı? giriş yap