• ülkesi batarken, cumhurbaşkanı hala bayburt'ta gümüşhane'de miting yapıp "yol yaptık" derken, solcularla uğraşan haysiyetsiz şerefsiz bir vatandaşın beyanı.
  • bunu düşünebilmek için katıksız salak olmak lazım.

bak bilal'e anlatır gibi anlatıcam.

ülkedeki her şey ithal:
    televizyon, telefon, bilgisayar gibi elektronik aletler direkt olarak dolara endeksli.
    evde yaktığımız doğal gaz, ulaşım için kullanılan dizel ve benzin hepsi dolarla.
    yediğimizi içtiğimizi bile ithal eder olduk. onlar da dolarla alınıyor.

dolar artınca ne oluyor? her şeye doların artışı kadar zam geliyor. maaşlar tl ile. dolayısı ile sabit.

her şeye zam geldi ama bizim gelirimiz artmadı.
    ne oldu sonucunda? alım gücümüz düştü. artık daha fakiriz

yıllardır anlatmaya çalışmaktan delirdi insanlar. "lanet olsun, yanalım hep beraber batsın gemi" modundalar.
    aklı biraz başında kalabilenler, benim şimdi yaptığım gibi hala size laf anlatmaya çalışıyor. anlayacağınızdan zerre umudum yok ama sussam da gönül razı değil işte.
  • paramız yok ki, en azından belki defolup giderler diye seviniyoruz. ama gene biz çekecez yalaka takımı gene bulur bi yolunu
  • her fırsatta vatan haini ilan ettikleri muhalefet ve solculara laf sokmaya çalışan bir embesil. hadi canım sıçtıysanız temizleyeceksiniz.
  • ne sevinci lan.
    yılbaşından bu yana reelde maasimiz 2000 lira değer kaybetmis. abimin şirketinde normalde aylık ya da sezonluk güncellenen fiyatlar haftalık hatta üç günlük güncelleme olayına geçti görünen o ki ödemelerini yapmakta zorlanacak. anne babanin evi olmasa maaşları kuş kadar kaldı zaten alım gücü açısından.
    kendi ailemi bırak tüm türkiye battı kobi'lerin çoğu dar boğazda sürekli zarar ediyor. şu anda akşam yemeğinde bir öğün yemek yapabilen çok şükür diyor.

atv kafası yaşayıp oh be sevdiğim adamlar beni yönetiyor dolar istedigi kadar yukselsin arkasindayiz reisin diye sevinç yasayabilmeyi çok isterdim. sonra da açıp bir bölüm erkenci kuş çakardim degmeyin keyfime hayal dünyama, sevincime ama şimdi anksiyete krizi geçiriyorum.
  • siyasi görüş falan değil, bu duruma sevinmek bana direkt ahmaklık olarak geliyor. üstüne bir trollük, goygoy, taşak kebabı sürüyor ama bu hükumet ya da parti, tayyip'in meselesi değil. orospu evladı trump'ın direkt türkiye'yi hedef aldığını, anlayamamak ve bu saldırıdan yara görecek son adamların yani akp ahalisinin "hiç zararlı çıkmayacaklar" listesinde var olduğunu bilmemek garip. milliyetçi, partizan vs vs olmanıza gerek yok, burada direkt ülkenin bekasına, insanını, varlığına saldırı söz konusu. nasıl gülüp eğlenebiliyorsunuz anlamış değilim, fakirleşiyoruz, işsizleşiyoruz, hayat kalitemiz düşüyor. insanlar organize olup akp için ya da devlet için değil kendi refahları için bir eylem ortaya koyacaklarına var olan durumla sadece dalga geçiyorlar...

döviz kuru değil, beni hala ülke insanın mallığı geriyor.
  • neyin sevinciymiş o? şu anda duruma sevinen iki tane şerefsiz evladı yapı var, biri eski ortağın fetullahçılar, bakın youtube’a adamlar orgazm çığlıkları atıyor, öteki de eski ortağın pkk.

bir kere de ar edin de susun lan ülkenin anasını bellediniz hala o seviniyor bu seviniyor, dıj güjler muhabbeti. bak tekrar söylüyorum, aptallığınızla, zır cehaletinizle, biatınızla ülkenin anasını siktiniz, bi susun lan bari, çok zor değil, çevremdeki akplileri en azından haklıymışsın demeye başladı, gerçi bahsettiklerim muhafazakar iş sahibi kesim, maması devletten olup ya emirle havlayanlardan değiller.
  • eleştiri olmasın o?

bir kere de hatanızı kabul edin be!
  • son zamanlarda ayyuka cikmistir. kahrolsun abd emperyalizmi, yanki go home sloganlari, yerini “hukumet abd ile gecinemiyor ulkeyi batirdi” yorumlarina birakmistir. trump daha bugun turkiyeye ek gumruk koydu. buyrun abd ile mucadele icin halka cagri yapin.

ama biliyoruz ki turk solu asla abd aleyhine calismaz. onlar abd nin talimati uzerine ulkedeki statukoyu korumakla gorevliler. şaşırtmadılar. ve bunu erdogan karsitligiyla perdeliyorlar.

bu zamanda solculugunuzu gostermeyecekseniz ne zaman gostereceksiniz.
hesabın var mı? giriş yap