şükela:  tümü | bugün
 • fiba sigorta'nın yeni adı. bakalım halkımız bu duruma ne diyecek, okuması zor, söylemesi zor.
  bu arada sompo japan japonya'nın en büyük 2. sigorta şirketi.
 • fiba sigortayı satın alarak türkiye pazarına girmiş japon sigorta şirketi. dünyanın dördüncü büyük sigorta şirketiymiş.
 • geçen gün adını ilk defa duyduğum ve o saatten beri sumo güreşçisi kılıklı adamların poliçe kestiği imgesini zihnime düşürdüğünden beri kıs kıs gülmeme neden olan sigorta şirketi...
 • reklamları dönmeye başladı televizyonlarda. ilk müşterilerinden biri benim sanırım. hadi hayırlısı...
 • 11 mart 2011 japonya depremi ile eş zamanlı türkiyede reklamları yayınlanmaya başlayan sigorta şirketi.

  zamanlama biraz kötü olmuş olabilir.. sanırım japonya depreminden hemen sonra görmeye başladık reklamlarını. depremden sonra olsa girerlermiydi türkiye pazarına merak ediyorum. zaten çok paraları gidecek kendi ülkelerinde sanırım. pazar paylarını bilemem gerçi japonyada ama ne de olsa japon firma.
 • adını ilk duyduğum gün arabamın sigortasını yaptırdığım sigorta şirketidir. sebebi ise aşikar, geçen yıl ki sigorta şirketine nazaran daha iyi şartlar ve daha makul fiyat.

  edit: japonya'nın en büyük ikinci sigorta şirketi diye duydum. yanlız japonya nükleer felaket eşiğindeyken ve tsunami felaketiyle zarar 10 milyar doları geçmişken bu sigorta şirketiyle anlaşma yapmak ne kadar mantıklı sorgulamak gerek yine de.
 • türkiye marketini anlayamamış sigorta şirketi. benzin kapağı çalınan aracın benzin kapağını ödüyor sadece. anahtarı kopyalansa da araba çalıştırılamazmış. benzin kapağını söküp alan adam aracı götürmese de aracın içindekileri götürür, direksiyonunu çalar airbag için, olmadı girer arabaya indirir el frenini, vitesini boşa alır çekiciye yükler götürür. neyse akılsız başın derdini kendileri çekecek gibi yine...
 • anadolu sigortanın kasko için bana 1300 tl fiyat çektiği yerde bana 550 tl fiyat veren kuruluştur. inaniym mi?
 • sikayetvar.com'da yazılanlara göre 80 liralık mini onarımı bile tramer'e işleterek diğer firmalardan hasarsızlık indirimi almanızı engelleyen sigorta şirketiymiş. yapılan açıklama da hep aynı: biz hasarı bildiriyoruz, hasarsızlık indirimini bozup bozmayacağına sigorta şirketi karar verir. fakat hiçbir sigorta şirketi tramer'deki kaydın ne olduğuna bakmıyor, kayıt olup olmadığına bakıyormuş. gördüğüm kadarıyla diğer sigorta şirketleri mini onarımı tramer'e girmiyor. sadece bu cici şirket, mini onarımın hasarsızlık indirimini bozup bozmayacağını sorduğunuzda "bozmaz" diyip, sonradan "kaskonuzu yine bizden yaptırırsanız hasarsızlık indiriminiz bozulmaz, başka yerden yaptırırsanız bozulur" demekteymiş.

  herkese verdikleri şablon cevabı da yapıştırayım, çok komik bence:

  "öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

  başvurunuz üzerine yapılan incelemede, konu hasar dosyasının sompo japan sigorta özel onarım dosyası olduğu tespit edilmiştir.

  şirketimiz tarafından oluşturulan tüm hasar dosyaları tramer’e transfer edilmektedir. sompo japan sigorta özel onarım dosyaları, şirketimiz uygulamalarına göre hasarsızlık indirimini bozmayan dosyalar olup; tramer transferi sonrasında bu dosyaların bir diğer sigorta şirketi tarafından nasıl değerlendirildiği hususu tamamen o şirketin hasarsızlık indirim uygulaması ile alakalıdır.

  böyle bir durumda, talep edilmesi halinde, diğer sigorta şirketine verilmek üzere, hasar içeriği ile ilgili yazı düzenlenebilmektedir. bilgilerinize sunarız. saygılarımızla,

  sompo japan sigorta a.ş.
  müşteri ilişkileri departmanı"

  ilk kez kasko yaptırılacaksa bozulacak bir hasarsızlık indirimi olmadığı için tercih edilebilir. aksi durumda %50-%60'lara varan hasarsızlık indirimini tehlikeye atmaya gerek yok. umarım ticari itibarlarını zedelememişimdir :/
 • hırsızlık vukuatından kaynaklı hasarımı başvurumu takiben 1 hafta içerisinde ödeyerek beni dumur etmiş sigorta şirketidir. 1 ay beklemeye şartlamıştım kendimi oysa ki.