• elimde iki adet tarihi 4 ay geçmiş kutu guinness olmasıyla birlikte zararlı olup olmadığını merak ettiğim bira çeşidi. (tanım çok zorlama oldu)

bazı yerlerde biralara da tıpkı ilaçlarda olduğu gibi mecburiyetten tarih konulduğunu okudum. hatta bazıları biranın tadını daha iyi hale getirmek için yıllandırılması gerektiğini söylüyor, tarihe takılı kalmayın diyorlar.

bu konuda bilgisi olan yazarların yeşillenerek gelmeleri hayati önem taşıyor olabilir. 5 yıldır guinness içememiş biri olarak dayanamıyorum çünkü, içeceğim..
  • şu an 6 ay geçmiş bir bomonti unfiltered 50cl ile teste girdiğim konudur.

2-3 saat sonra görüşmek üzere

edit: bişi olmadı
  • az evvel bir şişe corona'yı bitirdim. ulan bu şişe de niye "cerveza" değil de, ekstra yazıyo diye bi kıllandım. sonra tarihi gözüme çarptı. bi baktım, son kullanma tarihi, 19 05 2013 yazıyor. hassiktir dedim. internete girdim araştırdım. bi bok olmuyomuş. lakin, şu sonucu çıkardım. özellikle, ithal biraları alırken, mutlaka skt'sine dikkat etmek gerekiyormuş. ezbere almayın. nolur nolmaz.
  • denemek lazım amma bişey olmaz heralde be, sen yinede bi iç bakalım
  • bomonti 25 cl olmak üzere elimde 50 adet var olan bira
  • adam yapmış beyler bayanlar, saygı duyup inceleyip yaymak gerekir.

bira kültürü
  • şuanda elimde 24 adet (bkz: oettinger) marka bira var. 10 gün geçmiş tarihi. spotçudan 5 gün kala tanesini 1.5 liradan kapattım. adam elinden çıkarmaya uğraşıyodu, 35 lira var cebimde onu veririm dedim. keşke 20 liram var deseydim. herneyse içelim bakalım, belli ki bir bok olduğu yok.
  • 3 aylık bir gecikmeyle babamın " bira içicen mi la?" deyip çıkarttığı şumensko'yu an itibariyle yudumluyorum. kanımca bir şey olmayacak bekleyip göreceğiz.
  • ekşi yazarlarına küfür sebebidir, eve gelirken aldığım 4 kırmızı tuborg üzerine, dolapta bulunan 3 tavsiye edilen tüketim tarihi geçmiş bira içen birisi olarak söylüyorum, içmeyin içirtmeyin.
  • son kullanma tarihi gecmis bir gara guzuyu ictigimi fark ettim az once, acikcasi tadi daha guzel ve daha dolgun.
hesabın var mı? giriş yap