• etrafta duyduğunuz şarkının adını bulmak için günlerce çile çekenlerin imdadına yetişmiş program. ortamda çalan şarkıyı veya sizin mırıldanmanızı(bunun pek tuttuğuna şahit olmadım) yarım dakikadan az bir sürede tüm ayrıntılarıya önünüze döküyor, buna şarkının sözleri de dahil hatta.

iphone için yapılmış en faydalı program herhalde, en azından kullanım yoğunluğu üzerinden bir seçim yapıyorsak yüklediğimden bu yana en fazla kullandığım program.

http://www.sound-hound.com/
  • (bkz: midomi)
  • (bkz: shazam)
  • ipad versiyonu da olan bu hayvan evladı, toplam beş saniye süren ve şarkı üzerine yapılmış bir seslendirmeyle kesilen üç keman notasından bile sonuç getirebilmekte. çüş ulan. teknoloji nerelere geldi.
  • android de karşılaştırdım.shazam dan daha hızlı ortamdaki şarkıyı buluyor.ayrıca shazam ın bulamadığı şarkıları da buluyor.
  • türkçe şarkılarda sıkıntı var fakat en az 10 farklı türden yabancı şarkılar dinlettim bana mısın demedi.20 sene öncesinin kıyıda köşede kalmış metal şarkılarını bile buluyor inanılır gibi değil.

edit : türkçelerde sıkıntı yokmuş aslında aramayı sıklaştırınca farkında vardım.ilhan irem'den funda arar'a herşeyi bulabiliyormuş.şukela.

edit2 : ismail y.k - allah belanı versin 'i bile buldu da gece gece güldürdü beni hahhahah
  • benim de ilk izlenimim shazam'dan daha iyi oldugu yonunde. gonul ister daha cok veri olsun, hatta size en afilisinden bir t-test cakayim ama nah cakarim. sigtigimin istatistigi.
  • demin kendisine bir piyano konçertosu dinlettiğimde bana ne olduğunu söyleyip beni dumura uğratan iphone uygulaması. ücretsiz ve sınırsız olması da cabası.
  • (bkz: trackid)
hesabın var mı? giriş yap