• yatçaz kalkçaz ya da bu ne ya bu ne ya of bu ne ya şarkısından kat be kat daha fazla meşhur olmayı hakeden şarkı.
  • telif durumu nedir bilmiyorum ama, yeh ishq hai isimli hint şarkısının aynısıdır.
  • sözleri:

hey sen ordaki yaklaş
    kendinden uzaklaş
    gel bana doğru
    koş sınırlarını aş
    sırlarını paylaş
    gözün mü korktu
    uzatma kur saatini
    bekliyor seni müthiş yangınlar
    öyle bir sevelim ki
    sorsunlar bizi kim bu çılgınlar
    şşşt! eller yukarı
    hop aşkını sökül
    bu gece soygun var

teslim ol bana

aç kalbini hadi
    her şeyini dökül
    bu gece soygun var..
    çal kalp hırsızlığına
    yok hala bir ceza
    meleğe uyma
    kal benle biraz daha
    ne kaldı sabaha
    kimseyi duyma
    uzatma kur saatini
    bekliyor seni müthiş yangınlar
    öyle bir sevelim ki
    sorsunlar bizi kim bu çılgınlar
    şşşt! eller yukarı
    hop aşkını sökül
    bu gece soygun var

teslim ol bana

aç kalbini hadi
    her şeyini dökül
    bu gece soygun var..
  • beyaz show'da görene kadar hadise söylüyor zannettiğim, ilk defa hadise doğru dürüst bi şarkı yapmış dediğim ancak atiye'nin çıkan parça.
  • müzik başka diyarlardan çalıntı olabilir, tamam. fakat...

benim içim mi çok fesat yoksa bu şarkı gerçekten son yıllarda bu ülkenin gördüğü, duyduğu en kışkırtıcı sözlere mi sahip?

inanmakta zorluk çekiyorum ancak nasıl olduysa olmuş bir şekilde: (bkz: ak parti döneminde olmuştur)

devamını bekliyoruz. sistemin sınırlarını zorlamak için böyle şarkılar şart.
  • canımız bi tanemiz, atiye deniz'imizin son albümünün çıkış şarkısı.

bu da klibi:

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=bueg8ke0kok)
  • günlerdir kafelerde dinlediğim, sevdiğimi belli etmeyerek, eve gelip fizyden gizlice dinlediğim, neden sevdiğimi bilemediğim, sevdiğimi itiraf edemediğim şarkı.

meğer çalıntıymış lan. yıllar sonra türkçe popta güzel bi şarkı oldu dedim o da tamamen çalıntı çıktı. sıçayım böyle müzik endüstrisine.

edit : legal olarak alınmış. ama yine türkçe pop olmayışıyla hayal kırıklığım devam ediyor.
  • second best exotic marigold hotel seyrederken duyduğum hintçe melodiyi "lan ben biliyorum bu parçayı" diye filmi durdurup aramaya başladım ama bulamadım, film bitince parçalardan baktım ve yeh ishq hai olduğunu öğrendim. melodinin güzelliğinden türk pop olmadığını tahmin etmek gerekirdi aslında, gözden kaçırmışız..
  • bence zamanı geçmeyen, güzel pop şarkılardan.

pop pek dinlemesem de insanın aklına gelince bir dinleyeyim diyebileceği bir parça. melodi yabancı olabilir ama güzel uyarlanmış, sözler ve yorum da iyi. daha ne olsun? güzel bence.
  • bu akşam itibariyle gerceklesecek olay.
hesabın var mı? giriş yap