8 entry daha
  • yanliz olmadigini görmek. kafayi yememek.
    türkiye gibi bir toplum kendinden farkli olan/düsünen insani kaldiramiyor. oyunu bu toplumun kurallarina göre oynamazsan nefessiz hissetigin çok an oluyor maalesef. eksi de burada yardimci oluyor. seni anlayan insanlarin bir cümlesini okumak bile ferahlatiyor insani.

ben aileme her tatile geldigimde cikmiyorum eksiden :)
  • dünyada sadece üç internet sitesi kalacak deseler, birisinin sözlük olmasını isterdim. o derece seviyorum buraya yazmayı, benim için en güzel tarafı bu.

diğerlerinden biri de youtube olsun, öbürü ise sizin en sevdiğiniz site olsun :)
  • dünyanın her yerinden, her meslekten, her düşünceden, her inançtan insana neredeyse her konuda bağlıyor olması. her türlü bilgiye erişim imkanı sağlaması. yaklaşık 5 yıldır okuyorum. seçici okuyucu için gerçekten güzel bir bilgi deposu.
  • bir nick üzerinden var olmaktır.

nick kullanarak fikirlerini bir takma isimler cemiyetine yollamanın kendine özgü bir heyecanı var. bir sürü nickler arasında bir nick tarafından yazılanların, aslında sen olan sen olduğunu cemiyetteki kimsenin (istemezsen) bilememesi, yazma alanı için güzel zemin.

tam bu sayede, söylemekte daha özgür bir kimliğin olur. takma bir adın arkasına saklanmanın verdiği serbestlikten bahsetmiyorum; bu sadece kendini daha serbest hissedebilmenin, daha çok sen olmanı sağlayan avantajı.

diğer taraftan, evet seni tanımazlar ama belki, sanki gerçekliği ispatlanamamış bir gözükücü varlıkmışsın gibi, seni istedikleri gibi kafalarında şekillendirip hayal edebilirler. böylece tek başına, uzaktan, bir hücrenin kıpırdanmasına vesile olursun. bu hayali varlık, okuyucundaki istemsiz küçük zihin oyunlarıyla oluşan, senin neye benzediğini hayal bile edemeyeceğin görüntün olur. istemeseler bile, zaten beyin kendi kendine bir saliseliğine yapar ki bunu. senin yazdığını okuyan, aynı senin gibi kimliği ancak mevcut profiliyle belirli bir nick, yaşadığından çekip yazdığın o küçük dünyanda, anlık bulunabilir. aynı şekilde sen de yarı sahipsiz takılan akılların karmaşık hücrelerinde bir okumayla bulunabilirsin. acayip işlerin parçası olursun.
  • gereksiz insanların olduğunu görmekten çok gerekli insanlarında olduğunu görmek...
  • kendime olan öfkemden, beynimi dinlemeyip yaptığım işlerden dolayı sinirden delirince, uykun kaçınca, okudukça yatıştıran yer.
  • arkadaşla bir mekanda buluşurken maalesef ki, ikimiz de telefonlara sarıldık. bir yandan konuşuyor bir yandan da bana bulduğu , dikkatini çeken görselleri, haberleri gösteriyor. ben karşılığında sadece bir iki entry okuyorum.

ben sosyal medya olarak sadece burada olduğum için haliyle sadece sözlük gündemi ve bir iki haber sitesi dışında gelişmeleri takip etmiyorum. facebooktaki arkadaşım aman aman neler gösteriyor bana. boş boş dünyayı bilgisayar başında fetih hayalleri kuranlar mı dersin , haberlerin gereksiz magazin kısımlarının göstere göstere o ana sayfada çıkmasını mı dersin , takipleşilen kişilerin hayatlarındaki saçma sapan değişikliklerin o tertemiz öğrenme gücümüzü yıpratıp beynimizi doldurması mı dersin...

troll hesapları , provakasyon kokan kişileri ve başlıklarını saymazsak gerçekten hala türkiye gündemi üzerinde bir platform. umarım her şey güzel kalır.
  • (bkz: çaylak olmak)
    bir sürü şey yazıyorsun, sesin çıkmıyormuş gibi oluyor. hatta mesaj falan almıyosun ya ordan burdan o yüzden daha rahat yazabiliyosun.

şaka lan şaka. beklemekten ciğerim soludu.
  • ıslevidir.şöyle ki ; yasadigimiz cagin bize getirdikleri goz onune alinirsa gercekten kutsal.konumumuzu belirleyen bircok dinamik -bilim,kültür ,dunyaya hakim ideolojiler,guncel siyaset...- bizi yalnizliga itiyor.bu durum genel olarak psikolojik sorunlarin artmasina yol aciyor.her seyi paket halinde hazir aliyor,olabildigince kisa ve kaba iliskilenmelere "maruz" kaliyor ve uretim icinde olamayip pasif kalabiliyoruz.iste boyle durumlarda sozluk bi nebze farkli bir perspektif sunabiliyor.kuru bilgiden ote bir perspektif.
    not:tabii sozlugu forum olarak kullanan yazarlar icin malesef ayni pozitif seyleri soyleyemeyecegim.
  • bu saatte bile zamanın geçmesine yaramak:)
14 entry daha
hesabın var mı? giriş yap