355 entry daha
  • ek$ibition'ı anımsatan eğlenceli furya.

eskiden buralar hep dutlukken, sosyal medya hesaplarında boy boy fotoğraflar salınmıyorken insanlar "bir fotoğrafını gönderir misin?" diyerekten görmeye çalışırdı birbirini. ardından hemen "bir fotoğraf daha gönderir misin?" sorusu gelirdi genelde. "yok" dersen "hiç mi yok?" falan... böyle gider bu... neyse bu klişelerin arasından biri çıkıp farklı bir boyut katmıştı olaya. "bana çocukluk fotoğrafını gönder." demişti. dumur olduğumu anlayınca açıklayarak isteğini yenilemişti "bul, tarat, gönder merak ettim çocukluğunu." diye... taratamadım kardeş durumumuz yoktu... lakin işte aklımda kalmış bu enteresan istek. yıllar sonra psikoloji kitaplarından birinde, çocukluktaki yüz ifadesinin kişinin özünü, temel karakterini yansıttığına dair süslü ve uzun cümleler okumuştum.

özetle bu sözlük albümündeki minik yüzler, o ifadeler, o bakışlar yazarların özünü yansıtıyor diyebiliriz.

not: kitabın adını hatırlayamadığım için kaynak ekleyemedim, affola. büyük ihtimalle jung veya adler'in bir kitabı idi.
1056 entry daha
hesabın var mı? giriş yap