• babamdan, dayımdan sigara paketini açıkta koyup giden herkesten aşırdığım sigaraları artık suç kapsamına koymuyorum, alıştım.

ama bir müzeye girişte müzenin giriş ücretinin bayağı tuzlu olması ve arkadaşla girsek mi girmesek mi acaba ikilemindeyken görevlinin o sırada müzeye giriş yapmakta olan yerli turist kafilesine dahil olup olmadığımız sorusu imdadimiza yetişmişti.

hiç tereddüt etmeden hemen; " evet, dahiliz " diye atılmam, arkadaşın hala bik biklemesini çimdiğimle susturmam ve grubun götünde müzeyi dolaşmamız. sayesinde minik bir vicdan azabım oldu ve hala bizim girişimiz kime patladı bilmiyorum. *
  • cidden büyük iki suçum var, ikisi de kızıma karşı işlendi:

1- ona arkadaş değil, anne olmalıydım.
    2- ona hem anne hem baba değil, anne olmalıydım.
  • lise sonda okul geneli yapılacak olan "ödüllü" deneme sınavının kitapçığını çalmak.

cevap anahtarını bulamadığımız için soruları çözmek için uğraşmadık bile... puanlar da gayet normal gelince suçlu ama suçsuz diyerek idare olarak uğraşmadılar bizle sağ olsunlar ama o heyecan, o aksiyon yine olsa yine çalarım.
  • düşünmek...
    ironi değil arkadaşlar, ciddiyim. çok yıprattı beni, bedenimi, zihnimi.
    artık hiçbir şeyi düşünmeden, sadece yaşamak istiyorum.
  • 10.10 geçe bira almak
  • yer paris... eyfel kulesine yakın (inanın tam yerini hatırlamıyorum). arkadaşlar ile bir yerde oturup sohbet ediyoruz... tabi ki türkçe konuşuyoruz... polisin biri yanımızda yanaştı. 1-2 cümle kurdu. benim fransızcam o zaman yok gibi... ne dediğini anlamadım... meğer siz türkler hede hödö kıvamında laflar etmiş... bizim arkadaşın zoruna gitti bizi de uyarınca tabi ki başladık tartışmaya... önce gayet tane tane ve ingilizce adama neden böyle düşündüğünü ve ona neden böyle yaptığını sorduk. bizi hayatında ilk kez gördüğünü bu şekilde ön yargılı yaklaşmanın yanlış olduğu gayet nazik şekilde izah ettik...

ama adamda cidden ahlaksızdı yani... bildiğin ırkçılık yaptı... her insanın bir tölerans eşiği var... olay kavgaya dönüştü tabi... sanırım adama vurdumda... (karanlıkta tam yüzüne çakamadım sanırım.) üstüne ertesi gece dönüş uçağım vardı... nasıl karambolden dağılıp kaçtığımıza halen inanamıyorum. sığır bizden sağlam yumruklar yedi... büyük ihtimalle aramışlardır tabi bizi... kimse bulamadı...

arkadaşlarım beni güzelce o gece hava alanından yolcu ettiler... 2-3 ay sürekli sordum bizimkilere bişi oldu mu falan... hiç bişi olmadı... ohhh sende yediğin yumruklarla kaldın ırkçı herif... zerre pişman değilim... dilerim bu tanımadığın insanların üzerine durduk yerde gelip taciz ederek hatta ve hatta ırkına hakaret etmemen gerektiğini hatırlarsın...

(bkz: yazın yediğin hurmalar kışın kıçını tırmalar)
  • hiç unutmam birgün tren garında ücreti tuvalete girip para vermeden kaçmıştım.
    müthiş bir adrenalin ,harika bir maceraydı.
  • bir kere yanlış yere park edip arabayı çektirmiştim. bir de bir kere alkollü araba kullanıp hız ihlali, kırmızı ışık ihlali yapıp suçta hattrick yapmıştım.
  • sıvası yapılmamış bir duvarın kimerit arasında torpil patlatmıştık 1 2 kiremit kırılmıştı.ertesi gün inşası tekrar yapılıyordu.birde balkonun birine torpil atmıştık döndüğümüz de cam kırıkları temizleniyordu.
  • yazarların gayriresmi gbt bilgilerinin bir havuzda toplanmasını sağlayacak başlık. (bkz: sazan avı) (bkz: hadi len)
hesabın var mı? giriş yap