• yeni yila yaklastigimiz su gulerde sozlukculerin yeni yılda almayi dusundukleri kararlar, veya yapmayi planladiklari aktivitelerdir.

(bkz: new year's resolutions)

mesela "bi daha bu kadar icmicem" olabilir, genellikle bozulmaya mahkumdurlar.
  • "bu sene kesin ders çalışcam lan"

her seneki kesin kararımdır. ama uygulamaya geçemedim bir türlü
  • sigarayı bırakıyorum.
  • çok çalışacağım. .valla..
  • sabredicem güçlü olucam ve bu şekilde saçımı uzatıcam. başka da hiiiiiiç planım milanım yok.
  • diyete başladım. ve yeni yılda fit olmayı planlıyorum. iş değiştireceğim, aynı sektörün içinde ama farklı bir pozisyonda görmek istiyorum kendimi. mayıs gibi yurtdışına çıkacağım. 2017 benim yılım olacak diyip duruyorum ama bu ülkede nefes almam gitgide zorlaşıyor. içimde kamp kurmuş bir öküz var. oturdu gitmiyor. umutluyum ama mutlu değilim. belki de tek hedefim mutluluk olmalı. of yine depresifim beni vurun ya
  • teze başlamak, başlayamasam da konuyu belirlemek, konuyu belirleyemesem de dersleri geçebilmek.

siyasetle ilgilenen yazarların 'aha şunu incele' dedikleri konular varsa yeşillendirebilir. hapishane siyaset ilişkisi düşünüyorum ancak tehlikeli, kentleşme siyaset ilişkisi diyorum ama rant var yine tehlikeli.

sözlükte siyaset bilimi konusunda akademik kariyer yapan, doktora yapan veya akademik açıdan ilgilenen yazarların tavsiyelerine açığım.

better call saul.
  • türkiyeden siktirolup gitmek.
  • ıçinde 7 rakamını bulunduran bir yılın guzel olabileceği kanaatindeyim. saçma belki ama böyle düşünüyorum. 2007 güzeldi mesela.
    falezlerde içimdeki beni bulabileceğim bir yılın geçmesi dileğiyle.
hesabın var mı? giriş yap