• - kuduydun mu çen?
  • bana entrylerinde küfür etme diyorlar usulsüz.. lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz.
  • bu hususu fikir özgürlüğü eksenine oturtmaya çalışmaya ayrı hastayım.

koçum, fikir özgürlüğü demek fikrini dile getirme özgürlüğü demektir. dile getirdiğin fikir gerizekalı ise bunun gerizekalı olduğunun belirtilmemesi değil. kimse sana konuşma demiyor. ama salak salak konuşursan, sana salak diyen biri de çıkacaktır. bu da onun fikir özgürlüğü. bunu kaldıramıyorsan hiç o topa girmeyeceksin.
  • akp ve mhp liderleri dururken aslında çok da gerekli olmayan bir güruhtur.

bakınız lider diyorum. bir zümre, bir güruh, bir grup kendine "lider" olarak bu malum 2 kişiyi seçmiş ve halen bunlara biat ediyorsa, benim onlara siz "salaksınız" demem, gayet merhametli ve sabırlı biri olduğuma işaret eder.
  • akp ve mhp seçmeninin oy verdiği iktidar bloğu kendisini her eleştireni polis-adliye kıskacıyla korkutmasaydı eğer, online iletişim araçları da hakaret mecralarına dönüşmezdi.
  • mhp ve özellikle akp seçmeni ve idarecileri muhalif gördüğü kişileri, fetocu vatan haini ilan etmesine ne demeli, ben küfüre karşıyım ama bana vatan haini diyeceğine sırf muhalif olduğum için, küfür et daha iyi.
  • cahil: bilgisiz insana denir. mesela, kutsal bilgi kaynağı'nda sayıca azdırlar.
    çomar: itaate bayılan köpek türüdür ve koyunlarla sıkı ilişki içerisindedir. ayrıca "kaba" anlamı da vardır.
    yobaz: başkalarına baskı yapmaya yönelen kimse.
  • hakaretten bahsederken, karşı tarafa güruh diye seslenebilmek kadar enteresan değildir.
  • oyle bir sistem dusun ki hirsiz hakli olsun, hirsiza hakaret etmekte suc teskil etsin.
  • her gün bunları televizyonlardan, gazetelerden, miting alanlarından aptal yerine koyup, beş yaşında çocuğun inanmayacağı yalanlarla kandıran kendi liderlerinden daha kötü bir şey yapmamaktadırlar.

ayrıca kendileri de liderleri de araştırma yapılsa muhtemelen dünyanın en terbiyesiz, saygısız ve saldırgan siyasi oluşumu çıkacağından başkalarına laf etmeden önce aynaya sonra da her allah'ın günü bunlarla taşak geçen liderlerine baksalar daha iyi olur.

sonuçta kendine saygısı olmayana başkası saygı göstermez.
hesabın var mı? giriş yap