şükela:  tümü | bugün
 • alüminyumdan başlayarak karbona kadar uzanan bir kadro çeşitliliğine sahip fitness/commute sınıfında bisiklet serisi. oldukça hafif ve hızlılar.

  http://www.specialized.com/…sp?sid=09sirrus&eid=121
 • sport modeli alınalı 3 ayı geçmiştir. bu sürede bana yaşattıkları ise hız,denge,kadronun inanılmaz hafifliği ve akıcılığı ile beraber bir adet kırık sağ el bileği, bolca çocukluk zamanında yaşanan mutluluklar olup bu yaşananlar şehirde ve çoğunlukla asfalt, düz yollarda kullanılan mtb ile kıyaslanarak yazılmıştır. trek 7.3 ile beraber semi-pro yol / şehir bisikletlerindendir.
 • artik benim de olan, cok guzel bir sehir bisikletidir. ustune ilk atlamam ile cocukluguma donmem bir olmustur. insanin bisikletin uzerinde bu kadar mutluluk hormonu salgiladigini bilseydim, cok daha once alirdim bu mereti.
 • 2011 sirrus elite (sse) modeli hakkındaki düşüncelerim:
  sirrus serisi dünya çapında en popüler hibrit bisikletlerden biri. kendi sınıfında en hafif bisiklet. sse, serinin diğer modelleri sirrus ve sirrus sporttan üstün. kadrosu daha hafif, karbon maşalı, arka attırıcı deore vs. diğer popüler hibrit modeli trek fx 7.3 11.2 kg iken bu 10.6 kg. kadro tasarımı yenilikçi hatta benzersiz. kadro üst borusu seleye yakın yerde inceliyor, kavis alıyor. gidon ve stem ayarları farklı, sele body geometry denen prensiple yapılmış. sonuç? bunlar boş işler değil, gösteriş olsun değil ciddi anlamda olumlu geri dönüşleri olan şeyler.

  2011 sse'nin yol tutuşu mükemmel. hele pürüzsüz yollarda altınızda bisiklet yok hissi veriyor. sarsıntılı yollarda karbon maşa iyi iş çıkarıyor. zaten cycling active adlı dergideki incelemede yol tutuşu 20/20 tam puan almış. ayrıca malzeme kalitesi:19, konfor: 19, f/p: 19.
  sse bir fitness bisikleti. çok agresif bi makina. düz yolda zorlanmadan 45 km/s 'a çıkıyor. pedal çevirmezseniz hızı uzun sure koruyabiliyor. bir anda 15-20 km yol yapabiliyorsunuz. yormuyor. hatta uzun süre aralıksız sürmenizin ardından yorulmak bir yana daha çok sürmek istiyorsunuz. çünkü eğlenceli.

  olumsuz yanı pedallar; bunlar sağlam şeyler ancak değiştirilmesi faydalı olur. ayrıca vites geçişlerini pek yumuşak bulmadım ancak şu an biraz ayarsız.

  garanti kısmı biraz soru işareti. birkaç sorunlu örnek var. adamların söylediği kadro ömür boyu garantili ancak kullanıcı hatası garanti kapsamı dışında. aktif pedal distribitörü. bunlara göre hemen her şey kullanıcı hatası çünkü specialized balyozla vurmadıkça bozulmayacak makina yapıyor.

  netice itibariyle sse dört dörtlük bir bisiklet.
 • beyazı bir gün benim elimde olacak, bunu biliyorum.

  çok istiyorum lan bu bisikleti...
 • ucuz serilerinde bütün parayı kadroya yatırdığınız bir bisiklet. komponentler tırt. o kadroya o para değer mi? evet
 • 2012 modelleri itibariyle kadrosunu değiştirmiş, eğimli gelen üst kadroyu düze çevirmişlerdir.

  insan bu kadar güzel bi bisikleti neden bozar be specilized, neden? şu güzellik'e bakar mısın? bi de şimdiki takozlara bak. nereden nereye.
 • 2 ay önce uzun zamandır istediğim sirrus sport disc modelini aldım. çok keyifli bi sürüşü var daha önce meridanın crossway 100 modelini kullanıyordum biraz daha hızlı fitness bir modele geçmek istiyordum beklentimi fazlasıyla karşıladı hızı ve hafifliği crosswayden sonra pek bi güzel geldi.
 • sirrus sport disc modelini alarak kullanmaya başladığım müthiş keyifli bisiklet. disk freni daha önce denememiştim ancak muazzam bir fren mesafesi sunuyor ve bence dengesi de gayet başarılı.

  ha yol bisikleti surati bekliyorsanız o zaman yanlış adres onu da belirteyim. ancak ikisi arasındaki en başarılı geçiş modellerinden biri `:zaten 1-2 tane denedim :)`