• türkiye'de 10'uncu yılını kutlayan spotify, türkiye'de son 10 yılın en çok dinlenen sanatçılarını, kadın sanatçılarını, şarkılarını birlikte bu verilere göz atalım,

(yazarın notu: sanatçı ve kadın sanatçı diye ayırmaları muazzam bir rezalet)

türkiye'de spotify'da son 10 yılın en çok dinlenen sanatçıları:
    1. ezhel
    2. uzi
    3. sezen aksu
    4. sagopa kajmer
    5. duman
    6. cakal
    7. lvbel c5
    8. emir can iğrek
    9. yüzyüzeyken konuşuruz
    10. dolu kadehi ters tut

türkiye'de spotify'da son 10 yılın en çok dinlenen şarkıları:
    1. seni dert etmeler - madrigal
    2. bi' tek ben anlarım - köfn
    3. aşkın olayım - simge
    4. dinle beni bi' - yüzyüzeyken konuşuruz
    5. arasan da - uzi
    6. bir derdim var - mor ve ötesi
    7. gitme - dolu kadehi ters tut, sedef sebüktekin
    8. antidepresan - mert demir, mabel matiz
    9. uzunlar - v1 - evdeki saat
    10. paparazzi - uzi

türkiye'de spotify'da son 10 yılın en çok dinlenen kadın sanatçıları:
    1. sezen aksu
    2. zeynep bastık
    3. güneş
    4. sertab erener
    5. hande yener
    6. gülşen
    7. ebru gündeş
    8. sıla
    9. simge
    10. melike şahin

kaynak
  • seçim sonuçlarına çok da şaşırmamak gerektiğini gösteren bir liste.
  • bu listeye baktığımda anladığım kadarıyla türkiye'de değilim. acilen vizemin alınması, uçak biletimin kesilmesini talep ediyorum.
  • duman ve sagola dışında sanatçı göremediğim liste. 9 ve 10'daki indie gruplarının şarkıları inanılmaz monoton ve birbirini tekrar eden türde. rock grubu saymıyorum onları.
  • birleşik kaplar prensibi gereği ortaya çıkan doğal sonuç. memlekette ne iyi ki dinleme listeleri kaliteli olsun? her şey tümden kalitesizleşiyor.
  • sagopanın daha üstte değil de, 4 numarada olması bile ayıp.

sezen aksuyla beraber,listenin onurunu kurtarmak için ordalarmış gibi bi halleri var.
  • biz hep schubert, beethoven filan dinliyoruz.
  • canım madrigal 1. olmuş :)
  • üç tanesini biliyorum, diğerlerini hiç duymadım. o üç taneden sadece birisini dinliyorum, o da özellikle arayarak değil de bir playlistte vs karşıma çıkınca. gerçi spotify da kullanmıyorum, türkiyeden çekilmeden önce tidal kullanıyordum, sonra youtube music kullanmaya başladım.

ama adil olmak gerekirse, türkçe müzik dinlediğim müziklerin binde biri bile değil. o yüzden çok garip de değil tanımıyor olmam diye düşünüyorum, tv vs falan da izlemediğim için.
hesabın var mı? giriş yap