şükela:  tümü | bugün
 • robert baratheon'un kimse tarafindan sevilmeyen kardesi.
 • --- spoiler ---

  ikinci sezonda çetin tekindor tarafından canlandırılacaktır.

  --- spoiler ---
 • disiplinli, soğuk ve ruhsuz bir adalet anlayışı var.

  çok garip işlere de bulaşacak ilerde.
 • bu adamla ilgili en ilginç bilgi, adamın düğün gecesinde gerdek odasını abisinin ve baldızının test etmiş olduğudur (skandal skandal skandal). bir de baldızdan evlat peydahlamıştır king robert, resmen tanınmış, annesi de soylu olduğundan, yani robert'in yasal varis olan tek gayrimeştu çocuğu budur, stannis de amcasıdır bu çocuğun.
 • stephen dillane tarafından canlandırılacaktır.
 • --- spoiler --- 5. kitap - hatta 6. ön okuma

  putlara, 7'lere tapan westerosu tek tanrı ile tanıştıracak kişidir.

  ayrıca ned stark için jon snow'a şöyle demiştir. " baban arkadaşım değildi ; ama çok şerefli bir adamdı. " , ayrıca jon snow'unda babası gibi mert biri olduğunu görünce ona winterfel'i teklif etmiş; ama jon bunu reddetmiştir.

  iron bank'ın para desteği ve dağ klanlarının daha da güçlenecek. ama asıl kilit nokta davos'un rickon'u getirmesi ve white harbor'ın isyanı başlatması.

  --- spoiler ---
 • a song of ice and fire serisindeki en adam gibi adam insanlardan biri olmakla birlikte sıkıcı kişiliği ve ortanca çocuk kompleksi dolayısıyla bir türlü sevilemeyen karakterdir. halbuki iyi bir savaşçı, çok adil bir kral, düzgün bir eş ve babadır.

  --- spoiler ---

  sanıyorum şu hayatta kendisini en çok seven kişi sağ kolu, hand'i onion knight davos seaworth'tur. stannis'in kalesi kuşatma altındayken kaçakçı davos kaleye yiyecek getirmiş ve savaşın stannis'in ordusu tarafından kazanılmasını sağlamıştır. bunun üzerine stannis, davos'a başarısından dolayı lordluk verir ama kaçakçılık yaptığı için de bir elinin parmaklarındaki ilk eklemlerden yukarısını keser. davos bu olayı hep gururla ve stannis'in ne kadar adil bir adam olduğunu kanıtlamak amacıyla sitayişle anlatır. hatta kesilen parçaların kemiklerini de boynunda cevşen gibi muska gibi bir deri kesede taşır. taa ki king's landing kuşatmasına kadar ama o ayrı bi başlığın konusu.

  bir de şunu söylemek lazım: stannis beşinci kitabın sonunda winterfell'i kuşattığı sırada ölüyor, daha doğrusu ramsay bolton aka ramsay snow aka bastard of bolton, night's watch'a gönderdiği mektupta böyle yazıyor. ama asoiaf okurlarının çok iyi bildiği üzere bu seride "öldü" denilen hiç kimse birebir ölüm anına şahit olmadığımız takdirde ölmez. dolayısıyla stannis'in de altıncı kitapta yeniden karşımıza çıkmasını bekliyorum.

  --- spoiler ---

  ekleme: yeni sezon fotoğrafları facebook'taki game of thrones sayfasına yüklendi ya hani, ben bayağı bi hayal kırıklığına uğradım açık konuşayım. tamam stannis çok yakışıklı bir adam değil zaten ama bu kadar da çirkin olmamalıydı yahu.

  melisandre'yi de beğenmedim zaten.

  söz konusu fotoğraf için: https://www.facebook.com/…4133697733&type=1&theater
 • beş kral arasında demir tahta en çok yaraşan isimdir.
 • yüzünün bana göre ayırt ediciliği olmayan adam. karşıdan 10 kişi arasında gelse hangisi olduğunu bulamam.

  belki de sorun onda değil de benim salak olmamdadır, olası tabii.
 • beş kral arasında zeka sıralamasında joffrey in hemen üstünde dördüncü sırada bulunan duman spermli.