• star wars severler tarafından yorumlarım yüzünden ağzıma sıçılacak olan film. geçelim spoilera;

--- spoiler ---

arkadaş, öncelikle star wars fanı değilim ama hep saygı duymuşumdur. o zamanki teknolojinin imkan verdiği ile muazzam bir senaryo ile süper film çekmişler bu konuda hemfikirim. [caps]ancaaak[/caps]iyi de arkadaşım serinin en iyi filmi??? cidden bu muydu yani? filmi izledikten sonra benim aklıma takılan sorular bunlardı. yani sonradan çekilmiş bile olsa, bölüm 3'deki obi van kenobi'nin "you were my brother" şekli daha bir karizma, daha bir duygusal, daha bir heybetliydi.
    tmm elbette ki, luke'un babasının darth vader olması gerçekten büyük bir şok ama ben izlerken o olayı yaşatamıyor. dediğim gibi her ne kadar sonradan uydurulmuş olsa da 3.filmdeki o sahne bana daha bir koydu açıkçası. belki izlemeden önce olayları bildiğimdendir tam emin değilim.

han solo / leia aşkı, yoda'nın jedi eğitimi olaylarına felan dikkat ettiysen hiç girmedim oraya. klişe dediğimiz bütün bu olayların klişe olmasına sebep olan bu film. ama arkadaş, yok yani. ya ben çok şey bekliyordum, ya da film hakkaten fazla şişirilmiş.
    --- spoiler ---

bak yine diyorum, mükemmel bir serinin mükemmel bir filmi ancak, eeeh yani. star wars fanı olmayan adam için 10 üzerinden 8'lik bir film.
  • han solo'nun orman yangınını işeyerek söndürmeye çalışan 6 yaşında bir çocuk edasıyla darth vader'a ateş ettiği sahneyle gönlümde taht kurmuş, serinin en iyi filmi.
  • yıl olmuş 2012, star wars'a hala bilimkurgu diyen insanların keyifle izleyecekleri muhteşem film.

ayar vermek değil aydınlatmaktır haddim olmayarak niyetim.
  • kötü bir seslendirmeyle şu an trt hd'de oynamakta olan film.
  • şu an trt'de oynayan versiyonunun şahane dublaj takımı sayesinde koskoca lando calrissian'ın "lando klareyissiyan" olduğu filmdir.
  • ing. yıldız savaşları bölüm 5 - imparatorluk arkadan vurduruyor.

alayı top bunların zaten.
  • bilim kurgu ögeleri elbette eski püskü olan fakat samimi ve çocuksu hayal gücüyle insanı hala yakalayan şaheser.
  • trt 1'de dublajla verilen film. üstelik de special edition değil de orijinal gösterimi verildi ama o dublaj neydi ağam yav?!? tamam, alt yazı izlemek zor ve trt'nin kitlesi eskiden beri dublaja alışıktır ve de türkiye'de nefis seslendirmeler yapılıyor. ama chewbacca neden seslendirilmiş ki?!? o bir wookie, bırak kendisi gibi kalsın. "aaaah!.. aaaah!.. huuuuuuh!.." yapan bir yaratık gelmiş yerine.

of, şuraya yazdım, daha fazlasını içim kaldırmaz. (bkz: #29936007) ben ki yarısında bile denk gelse işi gücü bırakıp star wars seyrederim, dayanamadım çevirdim kanalı. affet usta!..
  • özellikle episode 3'ün sonunu izleyenler için çok da heyecan kıpırtısı oluşturmayan film.

resmen spoiler izlemişim. darth vader-luke-leia bağlantısı akıllarda. yoda'nın bir kişi daha var dediği kişi de akıllarda.

o efsanevi darth vader repliği bile tırt geldi.
hesabın var mı? giriş yap