• kendine yüksek teknoloji ürünü oyuncaklar bulup kahraman olan zengin piçi batman'e bakıp "bundan bizim de olsun" diyen marvel yöneticisi her kimse akıllı adammış. yarasanın evrenini araklarken az da olsa mantıklı davranmış. sonuç olarak stark industries haddini bilen bir şirket. niş bir pazar keşfedip ona hitap etmeyi seçmiş. ortaya "silah ticareti yapıyorum, savaşın iki tarafına da bu silahları ben satıyorum ama bu insanlar acı çekiyormuş ya. en iyisi bunları da kurtarıyim ben. sonra silah üretip satmaya devam ederim" diyen tony stark'ın şirketi, stark industries çıkmış.
  • fabrikator tony starkin sahip oldugu iron man uretim merkezi.
  • iron man filminde gordugum kadariyla logosu lockheed martin ve northrop grumman sirketlerinin logolarinin sentezi olan, hayali "savunma sanayi" sirketi.
  • her endüstrinin bir şirketi.

earth-199999: tony stark'tan sonraki hali belirsiz.

earth-616: yüksek ihtimalle marvel'in bitişine kadar yolu var.
  • iron man'in üretildiği yer olmakla birlikte, birde sanki iron man stark industries'in paralı elemanıdır gibi halka lanse edilmiştir.
    bir bölümde iron man kılığı altında sağda solda sorun yaratan birisi yüzünden iron man'i kovdum diye basın toplantısı bile düzenlemiştir tony stark.
  • (bkz: #13267151)
hesabın var mı? giriş yap