• fransizca geceden turetilmistir
  • fransızca akşam olan "soir"'dan gelir...
  • gavurcası "soirée" yazılır.
  • (bkz: gece matinesi)
  • bugün* bursa' da duman konseriyle açılışını yapacak olan 2000 kişilik performans merkezi. ataevler' de bulunan kat3 ile aynı binada bir nev'i kat4 hizmeti verecek yeni mekan. bursa' nın eğlenen nüfusunun açlığını bir nebze daha giderebilecek gibi duruyor. nil karaibrahimgil, manga&göksel, goran bregovic gibi bilinen sanatçılar ile start veriyor. bakalım nemenem birşey çıkacak sonunda.
  • (bkz: harem suare)
  • suarede gerilim filmine gidildiyse çıkışta bomboş otoparka inince ufaktan bir gerilim yaratabilir.
  • bursa'da bulunan konser mekeanlarindan biri. 23 aralik 2017 pentagram bursa konserinin gerceklesecigi bu mekanda 1 adet 50 cl bira 25 tl'ye satilmaktadir. ayni zamanda konser biletleri 35 tl'dir. konser mekanlarinin bu denli pahali icki sattigi baska bir yer hatirlamiyorum. ornegin 10 ekim 2017 dream theater istanbul konseinde ayni olcudeki bira 14 tl idi. buyrun karsilastirin...
    tanim: kotu mekan.
  • "ben yirmi sene şehirlerin namütenahi uyanışını seyrettim"

der ilhan berk.

kontrastları hızla değişen, renklerin içinde dirliğini savunmaya başlayan büyük gözlemcinin, kozmik yanılsamalar halinde, katman katman kendine kapanışını anlamış olmalı. gecenin, sonrasıyla geçiş düzlemlerinde yaşadığı bozulmaların izlenimcisi, şahit olduklarını alacalıklarla dimağına aktarırken dünü unutmanın döngüsüne kapılır. birikintiler. belgelenen, fotografik, sonsuza katkısını esirgemeyen, ilerisi için bugünün altını kazan kadim bir arkeoloji.

soyutun katmanlarında kırılıp giden renkleri izlemekten başka, sonsuza itiraz etmenin ele avuca sığan gerekçelendirmelerinden diğeri; en dipte kalan gömünün arayışlarıyla kendini avutabilmek. antik ve inanılır yalanlar gibi.
hesabın var mı? giriş yap