• artık annedir. yorgundur. mutludur.
  • japonca olup anlami kanjisine gore 'koku' veya 'keskin tat (limon ya da bozuk sut gibi birsey)' anlamina gelen kelime.
  • japonca deniz .. yine japonca dağ demek olan "san" la birleşince sansui yani manzara kelimesini meydana getirir ..
  • uluslararası organizasyonlarda, spor müsabakalarında isviçre'yi temsilen kullanılan;
    isviçre bayrağının altında yazan kısaltma.
    sui = fransızca suisse'den gelen bir kısaltma. (süis)
    suisse: (fr.) isviçre
  • arapça bir kelime olmasını yanında muhtemelen farsçadaki bed kelimesine özenmiş ve onun gibi ön ek görevi üstlenmiş farsça bedin* anlamdaşı.
    suistimal, suikast vs...

ayrıca ilk duyduğumda "fransızca bu" dedirtmiştir bana.
  • ön satış yapacağı borsalar arasından kucoin'den risksiz bir şekilde çekilişe katılma şansına sahip olabilirsiniz. eğer eth, btc, usdt, usdc ve kucoin'e ait kcs gibi varlıkları belirli miktarlarda tutarsanız tuttuğunuz miktara göre bilet kazanıp çekilişe katılıyorsunuz. çekilişi kazanırsanız da 0.1 $'dan, vesting ile size alım veriyor. varlıklar için günlük snapshot alınıyor, eğer katılmayı düşünüyorsanız hemen varlıklarınızı kucoin'e çekip şansınızı deneyebilirsiniz çünkü satışa az bir zaman kaldı ve snapshot başladı. yani ortalamayı yükseltmek için maksimum bileti sağlayan 10000+ $'dan çok daha fazlasını yatırmak gerekiyor. etkinlik için kendi kucoin linkimi bırakıyorum, eğer bu linkten katılırsanız birer adet ekstra bilet alıyoruz karşılıklı :

https://shorturl.at/qcgop

not : link uzun olduğu için kısalttım. kesinlikle scam değildir.
  • sahsima kucoinden 10bin adet alim hakki cikan coin.

epey bir kisiye cikmis. umarim herkes guzel seyler kazanir su ekonomik durumda.

tecrubeli arkadaslardan listelenme aninda ne yapmam gerektigini nasil ilk taksitte en fazla para yapabilecegimi aydinlatan bir bilgi gelirse cok sevinirim.
  • odasindaki middle earth haritasini pek sevdigim yazar. ursula k le guin tarafindan bi akrabaligimiz vardir kendisi ile.
  • mükemmele çok yakın bi insan benim gözümde senelerdir, aynı minvalde şahane bir evlat yetiştireceğine de inancım tam.

işte böyle insanlar üremeye karar verince dünyanın geleceğine dair umudum artıyor, pek mutlu pek sevimli bir insan oluyorum. yaşasın!
hesabın var mı? giriş yap