şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu kadar az bilindiğine şaşırdığım firma/mağaza zinciri. açılın çok fena öveceğim birazdan;

  personel çok ilgili ve bilgili.

  zaman zaman çok güzel indirimler oluyor. şu aralar bazı modellerde gerçek %50 indirim var. yani önce fiyat şişirip sonra indirim yapmıyorlar. indirim dönemi harici bile %20 civarında indirim yapabiliyorlar sormaktan çekinmeyin.

  buradan aldığınız gözlüğü faturası ile 1 sene içerisinde %50 indirim kazanarak iade edebilir ve yerine sebep sunmanıza gerek olmadan yeni bir gözlük alabilirsiniz. (örneğin 11 ay önce 500 tl verip aldığınız bir gözlüğü iade edip 250 tl indirim kazanabilir ve bu indirimi yeni alacağınız gözlükte kullanabilirsiniz)

  gözlük aldığınızda ve sonrasında yüzünüze göre ayarlama ve temizlik gibi işlemler ücretsiz yapılır.

  aldığınız gözlüğün camı 6 ay içerisinde çatlar ya da kırılırsa bir sefere mahsus olmak üzere ücretsiz değiştirilir.

  gözlük alabileceğimiz sayısız yer var ancak müşteri hizmetinin bu kadar iyi olduğu yer hiç yok gibi. o yüzden ben genelde buradan alıyorum güneş gözlüklerini. umarım hizmet kalitesini düşürmeden faaliyetlerine devam ederler ülkemizde.

  babamın firması olsa bu kadar övmezdim.* umarım pişman etmezler beni. yukarıda yazdığım bilgiler satın alma sırasında firma yetkili satıcıları tarafından ve internet sitesinde yazanlardan derlenerek yazılmıştır. güncel son durumda farklılıklar var mı bilmiyorum ama sanırım yoktur. yani bu garantiler hala geçerlidir diye düşünüyorum.
 • tunalı mağazası maalesef kapanan güzelim gözlükçü.
 • aldığım gözlükle ilgili sorun yaşadığım ve şikayetimvar adlı siteden bakınca benle aynı sorunları yaşayan bir sürü insanla karşılaştığım gözlükçü. bir sene önce almış olduğum rayban gözlüğün parçasını tedarik edemeyeceklerini söylediler. %50 indirimle başka bir gözlük alabileceğimi söylediler. başka bir gözlükçü mağazasına gidip başıma geleni anlattım. 5 yıldır aynı gözlüğü sattıklarını ve bu parçaların getirtilebilir olduğunu firmaya ısrarda bulunmam gerekiğini söylediler. sunglass hut mağazasına geri gittim gözlüğün hala üretimde olduğunu ve parça tedariğinin yapılabilir olduğunu ilettim ısrarla parça getiremeyeceklerini söylediler. şikayetçi olaracağımı söylediğim de ise "istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz" gibi bir tepki ile karşılaştım. şikayetlerin bir çoğuna da bakınca ben artık mağazanın orijinal ürün sattığına inanmıyorum. parça değişimi yapamamak, çabuk soyulan gözlük camları, kırılan gözlük sapları. bir daha buradan alışveriş yapmam kimseye de tavsiye etmem.
 • 15 gün sonra gelen edit: sunglass hut merkez mail adresine durumu açıklayan bir mail attım, yedek parça talep ettim. tam 2 gün sonra beni ray-ban genel merkezinden, ingiltere'den selma hanım adında bir temsilci aradı, bunun üzerine sunglass hut mağazasından da arandım ve gözlüğümün yenisini bir defaya mahsus olarak vereceklerini söylediler. çok şaşırdığımı söylemeliyim ve gözlüğü alana dek de inanamadım açıkçası.

  büyük bir sabırsızlıkla mağazaya gittim ve dün gözlüğümü teslim aldım. sağ olsunlar çabucak hallettiler. teşekkürü borç bilirim ilgilenen ve lehime karar veren herkese.

  --------------------------------------------------------------------------------------------

  türkiye'de henüz 3 yıldır faaliyette olduğunu bizzat mağaza müdüründen duyduğum hizmette sıfır olan mağazalar zinciri.

  istanbul hilltown avm şubesinden mart ayında ray-ban marka bir adet güneş gözlüğü satın aldım. önceki gün küçük bir kaza sonucu sapını kırdım. ücreti mukabilinde sap satın almak üzere gözlüğümü aldığım hilltown sunglass hut mağazasına gittiğimde mağaza müdürü bana; "bir vida isteseniz dahi elimizde yok maalesef" yanıtını verdi. arkadaş fahiş liraya gözlük satıyorsun, kalitesine güvenerek satın alıyoruz fakat bir vida dahi veremiyorsun. yazık.

  sunglass hut mağaza müdürü, beni tanıdığı bir optikçiye yönlendirdi fakat açık söylemek gerekirse sapın orijinal olacağı konusunda tereddüt ettim. bildik markalar sapı 1 2 ay içinde temin edebiliriz derken bu optikçi 1 haftaya hazır diyor.

  özetle; allah belamı verseydi de almasaydım, yakınlarıma gücüm yettiğince satın aldırmayacağım zati de siz de bunları bilerek karar verin a dostlar.

  milyarlık gözlüklerinize tek bir vida dahi vermeyecek firma. ben yandım siz yanmayın. asla kırmama garantisini kendinize veremiyorsanız sakın ola almayın. bana sorarsanız hiçbir şartta almayın.
 • hakkinda bazi yanlis bilgi sahibi olanlarin mevcut oldugu baslik.

  sunglass hut luxottica firmasina ait perakende sirketidir. soz konusu sirket dunyadaki gozluklerin cogunun sahibi veya lisansli ureticisidir. mesela ray-ban luxottica'ya air bir marka.

  uzun lafin kisasi sahte urun satmasi mumkun degildir, urun kalitesi dusuk derseniz o baska mesele.